Klub Filmowy Jacka Bławuta przy Filii nr 5 w Słupsku

08.03.2024

12:00

Klub Filmowy Jacka Bławuta przy Filii nr 5 w Słupsku

Klub Filmowy Jacka Bławuta przy Filii nr 5 w Słupsku
Filia nr 5 MBP w Słupsku rozpoczyna cykl spotkań związanych z problematyką zawartą w filmach reportażowych reżyserowanych przez Jacka Bławuta. Pierwsze spotkanie - otwierające - odbędzie się 8.03.2024 r. o godz. 12:00 w Filii nr 5 MBP przy ul. Jana Kazimierza 19.

Moderatorką całości będzie Krystyna Mazurkiewicz - pedagog, społecznik i specjalistka w zakresie medycyny niekonwencjonalnej. Podczas spotkania zaprezentowane będą filmy pt. Kostka cukru i Widok.

Jacek Bławut – polski aktor, operator i reżyser filmowy, dokumentalista, wykładowca w szkołach filmowych. Ukończył studia na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1992-1994 był współwydawcą magazynu „Film na Świecie”. Od 2003 roku jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, a od 2008 roku członkiem Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W 2020 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie Sztuki Filmowe i Teatralne. Jako reżyser, operator i producent stworzył wiele filmów dokumentalnych, między innymi: Wojownik, Szczur w koronie, Born dead, Nienormalni, Kostka cukru. Jest również twórcą telenoweli dokumentalnej Kawaleria powietrzna.