O Bibliotece

O Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku to Biblioteka Główna mieszcząca się w zabytkowym budynku dawnego kościoła św. Mikołaja, Miejsce Animacji Kultury  w sąsiadującym pawilonie oraz 6 filii bibliotecznych rozsianych po całym mieście.

Charakterystyczna gotycka bryła Biblioteki Głównej jest częścią Bulwarów nad Słupią będących miejscem spacerów, spotkań i centrum wydarzeń kulturalnych Słupska.

Słupska książnica jest postrzegana jako miejsce wielu możliwości, otwarte i dostępne dla wszystkich, gdzie mieszkańcy mogą ciekawie i kreatywnie spędzić czas. Organizujemy spotkania autorskie, prelekcje, wykłady, warsztaty, konkursy, wystawy. Prowadzimy działania animujące czytelnictwo, kreujemy ofertę i odpowiadamy na potrzeby mieszkańców. Edukujemy również najmłodszych czytelników – organizujemy  lekcje biblioteczne dla przedszkoli i szkół. Nasze zbiory to ponad  200 tys. książek, filmów, audiobooków, płyt muzycznych, czasopism. Zapewniamy dostęp do nowości wydawniczych i chcemy promować ludzi związanych z książką. Wszystkie te działania mają kształtować zachowania czytelnicze i rozbudzać potrzeby kontaktu z książką. Tworzymy sferę kulturalną i społeczną współpracując z lokalnymi instytucjami, stowarzyszeniami, organizacjami.