„Świat malowany ciszą” - wernisaż wystawy malarstwa Violetty Iwińskiej

15.02.2024

16:30

„Świat malowany ciszą” - wernisaż wystawy malarstwa Violetty Iwińskiej

„Świat malowany ciszą” - wernisaż wystawy malarstwa Violetty Iwińskiej
Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Violetty Iwińskiej. Wydarzenie odbędzie się 15 lutego 2024 r. o godz. 16:30 w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku przy ul. Jana Kazimierza 19. Prace Violetty Iwińskiej eksponowane są po raz pierwszy.

Violetta Iwińska – artystka malarka ze Słupska, która tworzy barwne kompozycje bez konkretnego czy jednolitego kształtu ilustracyjnego. Jej przygoda z abstrakcją rozpoczęła się dwa lata temu i trwa do dnia dzisiejszego. Przez te lata stworzyła 70 obrazów na płótnie, maluje farbami akrylowymi dającymi lekkość.   

Jej dzieła są w pewnym znaczeniu iluzją, snem i jawą, a na pewno barwą. Inspirację czerpie
z kolorów natury, z wnętrza swojej duszy i z serca. Maluje od niedawna, niemniej odnalazła się w tym barwnym świecie, który ją wciąż fascynuje, wciąga i ekscytuje. W początkowym okresie twórczym używała trzech kolorów, czerni, zieleni i złota. Dziś jest inaczej. Artystka pozostawia na płótnie nieregularność, z namaszczeniem podchodzi do tła, rozmywa barwy, a czasami je mocno uwydatnia. Różnobarwne przejścia na płótnie – malowane jej dłonią – są zazwyczaj łagodne, zdarzają się jednak silne pociągnięcia pędzla.

Jak sama mówi o swojej twórczości: „Malowanie jest pasją, która daje poczucie tworzenia czegoś od serca, czegoś, co pobudza wyobraźnię i nie narzuca interpretacji”. To szczególny dar, który wnosi do życia radość i nie pozwala na życiową nudę w powszedniości.

Obrazy Violetty Iwińskiej trzeba po prostu zobaczyć!