Spotkanie z Karoliną Sulej wokół książki - Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm.

31.08.2022

17:00

Spotkanie z Karoliną Sulej wokół książki - Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm.

plakat informacyjny dot. spotkania z Karoliną Sulej
Zapraszamy na spotkanie z Karoliną Sulej wokół książki CIAŁACZKI. KOBIETY, KTÓRE WCIELAJĄ FEMINIZM. Rozmowę z autorką poprowadzi Aneta Matyjaszek. 2 września (piątek), 17.00, Czytelnia Biblioteki Głównej - Grodzka 3

„Ciałaczki” namawiają do pokochania siebie, akceptacji, wyzbycia się wstydu. Mówią otwarcie o przemocy, której doświadczyły, slut-shamingu, dyskryminacji. Szerzą wiedzę na temat seksualności, zmysłowości i zdrowia. Uczą, jak stawiać granice. A kiedy trzeba stanąć w obronie wartości, z odwagą wychodzą na ulicę.

Karolina Sulej opowiada historie niezwykłych kobiet. Artystek, edukatorek, prowokatorek i rewolucjonistek, które dzieli wiele, ale łączy jedno: determinacja w przełamywaniu tabu wokół kobiecej seksualności. Z rozmów, niekiedy trudnych i bolesnych, powstała książka, w której każda kobieta odnajdzie kawałek siebie.

„Ciałaczki” to wielowymiarowa opowieść o odwadze, stawianiu granic i sile kobiet. To książka, pomaga odkryć w sobie poczucie sprawczości. I pokazuje, że dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych.

 Karolina Sulej (ur. 1985) – pisarka, dziennikarka, reportażystka. Laureatka Nagrody im. Teresy Torańskiej i finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Publikuje na łamach „Vogue’a”, „Wysokich Obcasów”, „Pisma”. Autorka m. in. książki Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island, za którą była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny. Czasem też podcasterka – autorka podcastów „Ubrani” i „Garderobiana” oraz współautorka serialu reporterskiego „Supernowa”. Ma cztery koty i jest zwolenniczką rewolucyjnego poglądu, że kobieta jest człowiekiem.

 Aneta Matyjaszek – coach kariery, doradca zawodowy, wykładowczyni akademicka, autorka wielu artykułów.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu (NIE)ZWYKŁE KOBIETY  dofinansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocja Czytelnictwa.