Narodowe czytanie - Ballady i Romanse Adama Mickiewicza

03.09.2022

12:00 - 14:00

Narodowe czytanie - Ballady i Romanse Adama Mickiewicza

plakat informacyjny dot. Narodowego Czytania
To już 11. odsłona Narodowego Czytania! Zapraszamy w sobotę 3 września 2022 r. | godz.12:00 | ul. Grodzka, przy Bibliotece.

W tym roku na słupskich bulwarach przy ul. Grodzkiej – tuż obok byłego kościoła św. Mikołaja – rozkwitnie romantyczność w „Balladach i romansach” Adama Mickiewicza. Utwory zostaną przedstawione w pięciu aktach, w otoczeniu naturalnej scenerii: Wirydarza Klasztornego, Furty Klasztornej i Muru z wendyjskim wątkiem. Obowiązują stroje historyczne nawiązujące do „Ballad i romansów”.

Projektantką otoczenia historycznego jest Aneta Aleksandra Duda, która z wielką pasją i zaangażowaniem włączyła się w organizację wydarzenia oraz Miasto Słupsk, Muzeum Pomorza Środkowego, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku, Teatr Lalki „Tecza” w Słupsku, Fundacja Indygo, Fundacja Sub Ventum, Akademia Pomorska w Słupsku.

Patronat honorowy nad imprezą, jak co roku, objęła Para Prezydencka. Podczas wydarzenia każdy będzie miał możliwość opieczętowania prywatnych egzemplarzy lektury pamiątkową pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Wydarzenia towarzyszące:

Konkurs na strój, który ma wyrażać romantyczność, emocje i wartości tkwiące w marzeniach. Najpiękniejsze stroje zostaną zauważone i nagrodzone przez organizatorów.

Jaśki Pokoju – dar serca dla domów społecznych.