Relacja ze spotkania z Małgorzatą Karoliną Piekarską (10.2023)

Relacja ze spotkania z Małgorzatą Karoliną Piekarską (10.2023)

Relacja ze spotkania z Małgorzatą Karoliną Piekarską
4 października 2023 r. w Fili nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, miało miejsce spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską.

Pisarka poprowadziła warsztaty podczas których omówiła zagadnienia dotyczące literatury w zarysie ogólnym, a w szczególności literatury kryminalnej. Podczas zajęć, młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku uzyskała odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące kryminału. Jakie są jego najważniejsze podgatunki, typy detektywów, poznała podstawowe błędy pojawiające się w powieściach kryminalnych i sposobów na ich unikanie. Jak również,  jakie wybrać miejsce i czas akcji, by najlepiej wykorzystać szanse, jakie nam te miejsca dają. Podczas ćwiczeń, uczestnicy mieli za zadanie, wymyśleć bohatera, a także starać się zawiązać intrygę powstającej powieści. 

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Zadanie "Kryminalne kobiety" współfinansowane jest przez Miasto Słupsk.