Warsztaty detektywistyczne z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

30.09.2023

17:00 - 19:00

Warsztaty detektywistyczne z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Warsztaty detektywistyczne z Małgorzatą Strękowską-Zarembą
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 9-12 lat, 30.09.2023r. (sobota) w godz. 17:00-19:00, na warsztaty detektywistyczne, które poprowadzi Małgorzata Strękowska-Zaremba. Filia nr 5 MBP w Słupsku, ul. Jana Kazimierza 19/5. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod nr tel. 59 843 39 01.

Udział w spotkaniu przyniesie uczestnikom przede wszystkim dobrą zabawę, a poza tym, poznają różne ciekawostki z dziedziny kryminalistyki (zapoznają się z początkami powieści detektywistycznej i jej twórcami). Poznają swoje ograniczenia i zdolności związane ze spostrzeganiem, zapamiętywaniem i logicznym myśleniem. Poznają również najprostszą technikę zdejmowania odcisków palców. Zabawią się w teatr.
Będzie również rozwiązywanie zagadek logicznych i innych, przygotowanie rysopisu przestępcy, odgadywanie, czyj to rysopis, zadania na spostrzegawczość, badanie pamięci, sprawdzanie zmysłów: dotyku, orientacji w terenie, klasyfikacja odcisków palców – dopasowywanie do odpowiedniego wzoru, wyszukiwanie odcisków palców w podczerwieni, zdejmowanie odcisków palców z różnych powierzchni. A także odgrywanie scenek o temacie detektywistycznej, wcielanie się w postacie detektywów i oszustów.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat.

Projekt jest finansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz z funduszy Urzędu Miasta Słupsk.