Spotkanie z Marianem Szarmachem w ramach Klubu Czarnego Krążka

29.09.2023

17:00

Spotkanie z Marianem Szarmachem w ramach Klubu Czarnego Krążka

Spotkanie z Marianem Szarmachem w ramach Klubu Czarnego Krążka
Serdecznie zapraszamy 29 września 2023 r. o godz. 17:00, do Kawiarni Artystycznej Antrakt, na spotkanie Klubu Czarnego Krążka pt. "Słupsk otulony muzyką". Naszym gościem będzie perkusista jazzowy Marian Szarmach, z którym porozmawiamy o tym, jak rozwijała się kultura muzyczna w naszym mieście od lat powojennych, poprzez kolejne dekady PRL, okres transformacji, aż do czasów współczesnych.

Gośćmi specjalnymi będą m.in. osoby portretowane we wspomnianej książce.  Wspomnimy o ważniejszych zespołach, działających przed laty, muzykach, kierownikach artystycznych, działaczach kształtujących środowisko, nurtach muzycznych obecnych w Słupsku: od dancingowej muzyki rozrywkowej, poprzez big bit, swing, rock, jazz-rock, blues, aż po punk i metal. Okazją do spotkania jest wydana niedawno książka autorstwa naszego gościa - kompendium wiedzy na temat lokalnego środowiska muzycznego w regionie słupskim, zawierające setki zdjęć i nazwisk.

Wstęp wolny!


Marian Szarmach – perkusista; urodzony w Starogardzie Gdańskim. Z zespołem Antykwintet wystąpił m.in. na festiwalach Jazz Jamboree i Jazz nad Odrą. W latach 1981-1993 grał w formacji Sami Swoi, z którą występował m.in. na festiwalach Pori (Finlandia) i North Sea (Holandia) oraz nagrał płytę z utworami Glenna Millera. W 1985 roku z zespołem Amalgamat nagrał LP "Blues na niby", a w 1999 w składzie Just Trzech album "Inspiracje" (tu również Jazz nad Odrą). Prowadził eksportowe orkiestry rozrywkowe (1993-2013), a w ostatnich latach Jazz Nova Random Band, promujący młodych słupskich muzyków jazzowych.