Perła: Osiemdziesiątka Janis - KCK w Kawiarni ANTRAKT

20.01.2023

17:00

Perła: Osiemdziesiątka Janis - KCK w Kawiarni ANTRAKT

plakat zajawiający spotkanie Klubu Czarnego Krążka
Zapraszamy serdecznie na spotkanie Klubu Czarnego Krążka pt. "Perła: Osiemdziesiątka Janis" do Kawiarni Artystycznej Antrakt (!) w piątek (!) 20 stycznia na godz. 17.

Z okazji osiemdziesiątej rocznicy urodzin Janis Joplin zapraszamy na spotkanie, przybliżające sylwetkę tej niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju artystki. Urodziła się 19 stycznia 1943 r. w Port Arthur w USA. W wieku 19 lat zaczęła śpiewać w klubach, a cztery lata później dołączyła do bluesmenów z Big Brother and the Holding Company, z którymi nagrała dwie płyty. Dalszy ciąg jej błyskawicznej kariery to pasmo artystycznych sukcesów, wraz z występem na legendarnym Festiwalu Woodstock na czele, ale przeplatane rock'n'rollowym trybem życia, w pełni jego znaczenia. Janis Joplin niespodziewanie zmarła 4 października 1970 r., tuż przed wydaniem swojej najbardziej znanej, solowej płyty pt. "Pearl". Dziś jest często określana mianem wokalistki wszech czasów, symbolem ruchu hippisowskiego i tragicznej ofiary nałogów, a jej szorstki, mocny, ekspresyjny śpiew jest nie do pomylenia z niczyim innym.

Spotkanie poprowadzą Łukasz oraz Tomasz Częścik, a po zakończeniu zapraszamy na wieczorne jam session.
Na czas potężnego remontu budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku, Klubowiczów ugości Kawiarnia Artystyczna Antrakt przy ul. Jana Kilińskiego 11 w Słupsku.