Warsztaty ilustratorskie "W ogrodzie wyobraźni"

Warsztaty ilustratorskie "W ogrodzie wyobraźni"

zbiorowe zdjęcie uczestników z pracami plastycznymi
Dziś odbyły się w naszej bibliotece bardzo twórcze warsztaty ilustratorskie „W ogrodzie wyobraźni”. Poprowadziła je Magdalena Kozieł-Nowak. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku zadawały pani Magdalenie mnóstwo pytań i to nie tylko na temat pracy ilustratorki.

Dowiedziały się jak powstają ilustracje do książek, jak pracuje ilustrator, ile czasu zajmuje mu stworzenie ilustracji do całej książki, ale również czy boi się pająków i czy interesuje się historią.

Dzieci mogły również dać upust swojej wyobraźni tworząc za pomocą piór, kolorowego filcu, bibuły i błyszczących papierów oraz kleju swoje wersje fantastycznych smoków. W czasie pracy rozmawiały z ilustratorką o swoich pasjach i zainteresowaniach, zapoznały się też z książkami, które zilustrowała pani Magdalena, a które oczywiście można wypożyczyć z naszej biblioteki.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu (NIE)ZWYKŁE KSIĄŻKI dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zadanie zostało także dofinansowane ze środków miasta Słupsk.