Spotkanie z Wojciechem Chmielarz

Spotkanie z Wojciechem Chmielarz

Autor Wojciech Chmielarz siedzący na kanapie, trzymający mikrofon
21 czerwca 2023 r. w Filii nr 8 przy ul. Braci Gierymskich 1 naszym gościem był Wojciech Chmielarz, autor takich bestsellerów jak „Żmijowisko”, „Wilkołak” czy seria o komisarzu Jakubie Mortce.

Jaką popularnością cieszą się jego książki widać było także po Waszym tłumnym przybyciu na spotkanie, które sprawnie poprowadziła nasza koleżanka Dina Shutina-Zhuravska.

Autor zdradził, że już jesienią ukaże się trzecia część cyklu o Bezimiennym. Opowiedział też jak wyglądały początki jego przygody z pisaniem i jak wielką rolę w ukazaniu się pierwszej książki czy ekranizacji kolejnych stanowiło szczęście i przypadek.

Zebranych bardzo ciekawiło, jaką ma metodę tworzenia oraz skąd czerpie pomysły. Okazało się, że w jego przypadku natchnienia starcza zwykle na pierwszych 30 stron, a potem to już ciężka praca. Dlatego bardzo ceni sobie czas wypoczynku i regeneracji między pisaniem i wydawaniem kolejnych książek. Tym bardziej, że pochłaniają go jeszcze różne projekty streamingowe, podcasty i działania w mediach społecznościowych.

Spotkanie z pisarzem odbyło się w ramach projektu (NIE)ZWYKŁE KSIĄŻKI dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego i ze środków miasta Słupsk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania