Październik w Zielonym Punkcie

Zielony Punkt zaprasza!

27 oraz 28 września, na terenie Lasku Południowego w Słupsku, odbyła się ekologiczna gra terenowa pn. " Wysiądź i idź...zorientuj się w terenie".
Zabawa została zorganizowana w związku z #EuropejskimTygodniemZrównoważonegoTransportu i miała na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza.

Czytaj więcej...

Tematem tegorocznej edycji była multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź"...
16-22 września... to czas, w którym szczególną uwagę poświęcamy promowaniu ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny oraz korzyści korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach oraz pozytywny wpływ na środowisko ...

Czytaj więcej...

"Plany Adaptacji do Zmian Klimatu"

W ramach projektu "Ekologia jest dla rozsądnych" realizowanego w kooperacji z Fundacją Henricha Bolla w Warszawie, w dniu 27 września 2018 r. w filii nr 8, przy ul. Braci Gierymskich 1, gościliśmy panią Annę Tomaniak z Fundacji Ashoka Polska. Poprowadziła warsztaty dla młodzieży. Ich celem była edukacja i podniesienie świadomości na poziomie lokalnym, rozwój sytemów ostrzegania przed zagrożeniami. Przedstawiono konkretne przykłady posługiwania się wiedzą na temat programu Planów Adaptacji do Zmian Klimatu. Po warsztaach młodzież doszła do wspólnego wniosku, że jest wiele form walki ze skutkami zmian klimatu. Wystawrczy nieco świadomości i dobrej woli. 

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności w Filii nr 8, przy ul. Braci Gierymskich 1, zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach "Ciuchcią do ekologii". To wynik proekologicznej kampanii na rzecz ochrony środowiska. Celem jest zwiększenie świadomości najmłodszych koniecznością dbania o swoje otoczenie. W myśl powiedzenia "czym skorupka nasiąknie za młodu..."  pragnęliśmy przekazać dzieciom jak nie szkodzić, a polepszyć jego stan. W trakcie zajęć dzieci wykonały pociąg, wykorzystując materiały ekologiczne: kartony, sznurek, rolki po papierze, bibułę i inne. Swoje pomysły wykorzystają na co dzień.