Czerwiec 2018

Zapraszamy na wydarzenia Zielonego Punktu dziejące się w czerwcu 2018 roku.

Czytaj więcej...

Zero Waste

Zapraszamy 14 i 15 czerwca do VEGA Bistro & Cafe na spotkanie w ramach Zielonego Punktu o ograniczeniu marnowania jedzenia w kuchni (filozofii Zero Waste).

Czytaj więcej...

Pierwszy tydzień czerwca obchodzony jest Europejskim Tygodniem Zrównoważonej Energii. Jet to największe wydarzenie poświęcone efektywności energetycznej, na wiodącej globalnej pozycji UE w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz na konsumentach energii.  Miasto Słupsk w tym roku po raz pierwszy, wraz z grupą miast progresywnych, przystąpiło do obchodów. Z tej okazji odbywały się debaty, spotkania z mieszkańcami, działania edukacyjne w zakresie energii odnawialnej i festyn. W sobotę z inicjatywy Zielonych Punktów na Placu Stary Rynek gościliśmy Centrum Nauki Experyment z Gdyni. Pośród wielu atrakcji jakie czekały na uczestników każdy Zielone Punkty przygotowały małe niespodzianki w formie żarówek LED.  

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/zielony-punkt.html#sigFreeIdf9b48d1d8d

Nadleśnictwo Leśny Dwór

W poniedziałek, 28 maja, Filię nr 8 odwiedziła pani Anna Deus-Kopka z Nadleśnictwa Leśny Dwór. Tematem przewodnim zajęć ekologicznych z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 8 był zawód leśnika.

Czytaj więcej...

Foto Zielony Punkt

25 czerwca Zielony Punkt działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku zaprezentował się podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki organizowanego przez Akademię Pomorską. Dzięki uprzejmości i pomocy zaprzyjaźnionego Klubu Edukacyjnego Coolturka, z którym połączyliśmy siły, starsi i młodsi uczestnicy Festiwalu mogli w bardzo ciekawy i interesujący sposób zdobyć wiele cennych informacji z dziedziny przyrody i ekologii.

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/zielony-punkt.html#sigFreeId4d19d8c345