Poniżej prezentujemy bogatą ofertę edukacyjną Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Zajęcia prowadzone są w centrali przy ul. Grodzkiej, jak i w filiach. Zapraszamy do korzystania z naszych propozycji.

Filia nr 3 – ul. Zygmunta Augusta 14 -  kontakt tel. 59 843 38 78

1. Czytam wyobraźnią – zajęcia warsztatowe podczas których tworzone są książki dotykowe, przeznaczone dla dzieci z różnorodnymi dysfunkcjami wzroku. Książka dotykowa jest  ilustracją wiersza lub bajki dla dzieci. Uczestnicy warsztatów pracują z tekstem w grupach, który następnie jest zilustrowany na kartach książki (prowadzenie: Elżbieta Marszałek, Jolanta Stefaniak)
  2. Magia Czarnego Teatru - warsztaty teatralne dla dzieci, Jest to niezwykły teatr, który wywodzi się z Dalekiego Wschodu, polegający na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym. Dzięki temu widoczne są tylko dekoracje i rekwizyty, rozświetlone światłem UV. (prowadzenie: Elżbieta Marszałek, Jolanta Stefaniak)
  3. Jak oswoić potwora czyli komputer przyjazny dla seniora – kursy komputerowe dla seniorów
  4. Dyskusyjne Kluby Książki
    1. Dyskusyjny Klub Książki dla seniora  (prowadząca: Elżbieta Marszałek)
    2. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci (prowadząca: Jolanta Stefaniak)
    3. Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży (prowadząca: Jolanta Stefaniak)
  5. W co gramy? – zielone gry – gry planszowe (prowadząca: Jolanta Stefaniak)

Filia nr 6 ul. Romera 6 – kontakt tel. 59 845 22 85

1. Warsztaty pisania kreatywnego dla młodzieży – na zajęciach rozwijamy zdolności literackie, ćwiczymy warsztat pisarski i czytamy wartościowe książki – uczymy się od najlepszych autorów. Warsztaty prowadzone przez dramaturga i reżysera Piotra Michalaka odbywają się w każdy wtorek od 16.30-18.00. Uczestnicy piszą opowiadania, które złożą się na wspólną publikację w formie e-booka.
  2. Czytam z mamą, czytam z tatą - to nowa propozycja Filii nr 6 dla rodzin. Na zajęciach wracamy do lubianej klasyki - książek Astrid Lindgren, Alana Alexandra Milne, Tove Jansson, a także sięgamy po dobrą współczesną literaturę dla najmłodszych. Wspólnie czytamy, wspólnie się bawimy. Otwarte zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
  3. Wieczory na Romera – spotkania klubu seniora organizujemy z myślą o potrzebach emerytów. Odbywające się raz w miesiącu imprezy są zarówno okazją do rozmów, wymiany poglądów, jak i rozwijania pasji. Temat każdej imprezy wybieramy wspólnie z uczestnikami, których zainteresowania koncentrują się wokół muzyki, sztuki, literatury, pomocy zwierzętom, a także współpracy z młodszymi pokoleniami.
  4. Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych – na rozmowy o dobrej literaturze zapraszamy raz w miesiącu. Czytamy powieści, opowiadania i reportaże. Sięgamy zarówno po literaturę rozrywkową, jak i wymagającą refleksji.

Filia nr 7 ul. Podgórna 1 – kontakt tel. 59 842 69 11

1. W drodze   cykl spotkań podróżniczych  (prowadząca: Anna Buczkowska-Pawlik)
  2. Z przeszłości przyszłość – cykl zajęć patriotycznych dla dzieci i młodzieży (prowadząca: Elżbieta Wójcikowska)
  3. Z rzemiosłem na podgrodziu – poznajemy słupskie zawody rzemieślnicze, cykl zajęć dla dzieci z kl. I-III SP (prowadzenie: Anna Buczkowska-Pawlik, Elżbieta Wójcikowska)