zdjęcie ilustrujące warsztaty wnętrzarskie

Serdecznie zapraszamy do współprojektowania przestrzeni naszej biblioteki, szczególnie Miejsca Animacji Kultury oraz Klubu Czarnego Krążka. W sobotę 25 listopada 2017 roku odbędą się warsztaty architektoniczne. Chcielibyśmy, aby w kreowaniu przestrzeni wzięli udział zarówno czytelnicy jak i pracownicy Biblioteki.

Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonego architekta. Mamy nadzieję, że usłyszymy pomysły, marzenia i oczekiwania dotyczące nowego wyglądu biblioteki. Wierzymy, że możemy się wiele nauczyć słuchając użytkowników. Stwórzmy razem wyjątkowe miejsce, w którym wszyscy będą czuli się dobrze.

Warsztaty odbędą się w sobotę 25 listopada 2017 w Klubie Czarnego Krążka (od godziny 8 do godziny 16). Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wysyłanie swoich zgłoszeń do 14 listopada  na adres d.rakowska@mbp.slupsk.pl podając swoje imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz adres e-mail do kontaktu. O udziale w warsztatach powiadomimy Państwa mailowo.

Zastrzegamy możliwość zmiany terminu warsztatów lub ich odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora.

Informacja o warsztatach:

Spotkanie będzie składało się z kilku części:

• Prezentacja najnowszych trendów w projektowaniu przestrzeni kultury. Pokazane zostaną nowatorskie pomysły z Polski i świata.
  • Analiza  - określenie potrzeb i oczekiwań uczestników względem nowej przestrzeni. Analiza lokalu, możliwości technicznych i finansowych.
  • Gra partycypacyjna polegająca na nanoszeniu zmian na planszy przedstawiającej lokal. Każdy z uczestników ma prawo do ingerencji, do proponowania zmian układu, nowych mebli itd. Każdy ruch na planszy powinien mieć uzasadnienie. W toku gry będzie prowadzona dyskusja nad tym jak powinno wyglądać wnętrze biblioteki. Wypracowane zostaną rozwiązania, wszyscy poznają uzasadnienie podjętych decyzji.
  • Podsumowanie,  lista sprawdzająca pozwoli sprawdzić, czy plan został opracowany kompleksowo. Zostanie dokonana weryfikacja, czy wszystkie początkowe postulaty zostały spełnione, czy udało się spełnić pokładane w przebudowie nadzieje.

Po co to robimy?

Plansza, efekt warsztatów, będzie podstawą do opracowania koncepcji funkcjonalno-przestrzennej i wytycznych do projektu wnętrz. Na bazie ustaleń ze spotkania powstanie profesjonalny projekt aranżacji wnętrz. Projektant nada mu formę, lecz dzięki naszej pracy będzie znał potrzeby i preferencje użytkowników.