plakat z książką na start

Nasza biblioteka bierze udział w programie "Z książką na start" Jest to akcja skierowana do dzieci w wieku 0-6 lat, a jego głównym celem jest promocja czytelnictwa i edukacji. Akcja organizowana jest przez Fundację Metropolia Dzieci.

Promocja czytelnictwa wśród dzieci z województwa pomorskiego to kompleksowy i innowacyjny projekt mający na celu rozwój kreatywności dzieci, rozbudzenie w nich miłości do książek oraz wskazanie rodzicom i opiekunom możliwości spędzenia czasu z dziećmi, a tym samym zaangażowania w ich prawidłowy rozwój.

W czasie pierwszej wizyty w bibliotece Młody Czytelnik otrzyma pakiet startowy, w nim m.in. Kartę do Kultury, darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań oraz Paszport Biblioteczny, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie. Gdy dziecko uzbiera 10  pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Zapraszamy do biblioteki.