okładka książki Nitkowskiej-Węglarz

Z wielką przyjemnością informujemy, że właśnie ukazała się najnowsza książka Jolanty Nitkowskiej-Węglarz „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku”. Jest to praca wyjątkowa. Powstała dzięki wielu życzliwym ludziom, którzy przekazali darowiznę na druk. Lista darczyńców jest długa - wszyscy zostali wymienieni w książce – jako wieczny ślad wspólnej, międzypokoleniowej inicjatywy. Przepiękne ilustracje natomiast są dziełem 60. uczniów Liceum Plastycznego im. S.I. Witkiewicza w Słupsku.

Ilustracje zostały wykonane pod kierunkiem nauczycieli: Marii Karpińskiej i Julity Rzeppki. Dla wielu spośród młodych plastyków debiut ilustratorski może okazać się szansą zauważenia w środowisku artystycznym, czego z całego serca im życzymy.

Książka dostępna jest w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Starzyńskiego 8 w cenie 36 zł.

Uroczysta promocja książki, połączona z jubileuszem 40-lecia działalności publicystycznej i literackiej Autorki odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:00 w Teatrze Rondo.

Poza przywołaniem z zapomnienia ważnych ludzi i wydarzeń, w programie przewidziano:

-przyjemność posłuchania Hanny Piotrowskiej, Marty Turkowskiej, Agnieszki Siepietowskiej i Pauliny Milczanowskiej

-wystawę zdjęć z życia codziennego nieistniejącej już, największej słupskiej fabryki „Alka”, wykonanych przez fotoreporterów Jana Maziejuka i Andrzeja Maślankiewicza

-powrót do niezwykłych „Plenerów Fotografików Amatorów Krajów Nadbałtyckich” na wystawie fotografii z archiwum Zbigniewa Bieleckiego

-promocję książki „Zaczarowana chusta Ojca Wiatrów. Baśnie wędrujące wokół Bałtyku” z ilustracjami uczniów Liceum Plastycznego im. S.I. Witkiewicza

Jubilatka bardzo prosi Miłych Gości, by zamiast kwiatków przynieśli kredki, kolorowe papiery, farbki i bloki rysunkowe przeznaczone na zajęcia z dziećmi w bibliotece.