W ramach Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami "Z książką na walizkach" gościliśmy u siebie twórców literatury dziecięcej: Tomasza Trojanowskiego i Rafała Witka.

W środę 4 października Miejsce Animacji Kultury odwiedził Tomasz Trojanowski ("Wielki powrót" i "Kocie historie"). Autor opowiedział o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa, dlaczego lubi koty oraz jak został pisarzem. 5 października Filia nr 7 MBP w Słupsku  gościła autora powieści, opowiadań, słuchowisk oraz wierszy dla dzieci Rafała Witka autora książek „Chłopiec z Lampedusy”, „Plaża tajemnic”, „Julka kulka, Fioletka i ja” czy „Klub latających ciotek”.

Dzieci ze słupskich szkół podstawowych nr 2, 4 oraz nr 6 i 7 przygotowały kilkadziesiąt prac na konkurs zorganizowany przez Wydawnictwo Literatura w związku z wydarzeniem. Zwycięzców wybrali nasi goście, dwa najlepsze rysunki powalczą o miano najlepszego wraz z pracami z innych bibliotek, gdzie zagościła akcja "walizek". Zdobywcy pierwszego miejsca oraz wyróżnień otrzymali książki z autografami autora.
„Z książką na walizkach” to akcja mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z autorem książek i niepowtarzalna okazja by porozmawiać z pisarzem, a także zdobyć jego autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.