Świętujmy wspólnie - w poniedziałek, 24 kwietnia zapraszamy  do Biblioteki Głównej na Grodzką - dla setnego Czytelnika przygotowaliśmy niespodziankę. W Miejscu Animacji Kultury nagroda czeka natomiast na osobę, która jako trzydziesta przestąpi próg MAK-a.

23 kwietnia to wyjątkowy dzień nie tylko dla bibliotekarzy. 23 kwietnia to szczególna data w historii literatury światowej – rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Vladimir Nabokov. 23 kwietnia to także dzień świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami symbolizującymi krew smoka, którego pokonał św. Jerzy. Mężczyźni zaś otrzymywali od pań książki. Ta piękna inicjatywa zamieniła się w wielkie święto obchodzone na całym świecie.