plakat Tygodnia Babskiej Mocy

Od 14 do 19 listopada w naszej bibliotece będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tydzień Babskiej Mocy to codzienne popołudniowe spotkania warsztatowe, dyskusje i projekcje filmów. Zapraszamy na Grodzką 3 nie tylko panie.

Wśród atrakcji znajdziecie warsztat śpiewu białego, który odkryje w Was pokłady siły, z istnienia której nie zdawaliście sobie sprawy. Projekcję filmu Założę czerwone spodnie. Ta produkcja Stowarzyszenia WAGA ukazuje problem dyskryminacji starszych kobiet (60+) poprzez przypisywanie im stereotypowych ról społecznych, np. babci (więcej informacji na stronie projektu). Spotkanie z działaczkami organizacji kobiecych, podczas którego dowiecie się m.in. co można zrobić, żeby żyć szczęśliwiej i jak zmieniać niekorzystne dla kobiet prawa i praktyki. Warsztat z wystąpień publicznych przygotuje do zadbania o siebie dzięki skutecznemu komunikowaniu swoich potrzeb i granic, a warsztat emocji prowadzony metodami aktorskimi pozwoli na głębszy kontakt z własnymi odczuciami. Oczywiście nie zabraknie propozycji książek, które każda świadoma kobieta powinna przeczytać nie tylko dla pożytku, ale przede wszystkim dla przyjemności.

Program Tygodnia Babskiej Mocy:

14.11.16, godz. 17.00 - Gdzie rodzą się emocje? - będziemy pracować z emocjami i z ciałem za pomocą warsztatu aktorskiego

Emocje rodzą się w ciele. Ciało pamięta emocje. Na poniedziałkowym warsztacie przyjrzymy się, gdzie rodzą się najważniejsze emocje i jak wędrują po naszym ciele zależnie od tego, w jakiej fazie natężenia właśnie się znajdują. Mnóstwo zabawy, niecodzienne przeżycia i niejedno zaskoczenie przeżyjecie dzięki ćwiczeniom aktorskim z ciałem i wyobraźnią.

15.11.16, godz. 17.00 - Bo we mnie jest moc - poszukamy wewnętrznej siły z wykorzystaniem warsztatu śpiewu białego. Warsztaty poprowadzi Ewa Konarzewska-Michalak

Śpiew biały to tradycyjna technika śpiewacza, którą posługiwali się nasi przodkowie, m.in. do komunikacji. Wykorzystując drzemiącą w nas siłę pozwala na emisję donośnych dźwięków bez nadwyrężania gardła, czy innych elementów aparatu artykulacyjnego. Nasze warsztaty pokażą, jak za pomocą technik śpiewu białego odnaleźć w sobie siłę, by głośno mówić o tym, co dla Ciebie ważne. I nie, nie trzeba umieć śpiewać, żeby przyjść na warsztaty. Zobaczcie krótki filmik, jako przedsmak tego, co Was czeka: 

16.11.16, godz. 17.00 - Chcę, aby..., nie zgadzam się na... - nauczymy się komunikować swoje potrzeby i granice za pomocą warsztatu komunikacji

17.11.16, godz. 17.00 - Założę czerwone spodnie - projekcja filmu Stowarzyszenia WAGA. Po projekcji rozmowa z bohaterkami i autorkami 

18.11.2016, godz. 17.00 - Co dalej po #CzarnychProtestach - spotkanie otwarte z przedstawicielkami słupskich organizacji kobiecych, równościowych i innych na temat społecznego zaangażowania kobiet w realiach IV RP.

Śledźcie naszą stronę internetową oraz Facebook, gdzie sukcesywnie będziemy zamieszczać kolejne szczegóły Tygodnia Babskiej Mocy.

embed video plugin powered by Union Development