Już od września, w ramach projektu "Aktywny senior", odbywać się będą warsztaty "Klub Aktywnego seniora". Drogi Seniorze, Droga Seniorko? Chcesz się dowiedzieć, jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym? Gdzie zgłosić swój pomysł? Jak wspomóc innych słupszczan/słupszczanki swoją wiedzą i doświadczeniem? Te warsztaty są dla Ciebie!

Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku gorąco zapraszają wszystkich zainteresowanych seniorów na dwudniowy warsztat "Aktywny senior". Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z dostępnymi narzędziami, umożliwiającymi aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.:

1) czym jest mechanizm Inicjatyw Lokalnej i jak z niego korzystać?

2) jak uczestniczyć w konsultacjach społecznych?

3) jak zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego?

Nie przegap takiej okazji! Zapisz się już dziś!!!I LOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!! ZAJĘCIA ROZPOCZYNAJĄ SIĘ WE WRZEŚNIU!

Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest ukończenie 60 roku życia oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego (w załączeniu). Zgłosić można się również w Centrum Inicjatyw Obywatelskich (ul. Sienkiewicza 19) oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Grodzka 3).

Dodatkowych informacji udzielają:

Małgorzata Kiernicka

Centrum Inicjatyw Obywatelskich

Ul. Sienkiewicza 19

E-mail: malgorzata.kiernicka@cio.slupsk.pl

Wojciech Juszczak

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej

Ul. Grodzka 3

E-mail: w.juszczak@mbp.slupsk.pl

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY. ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ MATERIAŁY SZKOLENIOWE, PRZERWY KAWOWE ORAZ OBIAD.

Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo po kliknięciu w link do artykułu o projekcie.

Projekt dofinansowany ze środków ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 i budżetu Miasta Słupska.