okładka książki
10 stycznia zapraszamy na godzinę 17:00 do Czytelni Głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 3 - na spotkanie z pisarką Agnieszką Moniką Polak. Podczas spotkania w Słupsku zostanie zaprezentowany premierowy tomik poetycki pisarki zatytułowany  'Porcelanowy świat ciszy'. Ukazał się on pod koniec grudnia 2018 roku. Rozmowa o twórczości literackiej będzie zilustrowana muzyką w wykonaniu autorki. Podczas spotkania będzie można również zakupić książki Pani Agnieszki. Serdecznie zapraszamy!
 
Informacja na temat tomiku poetyckiego oraz autorki ze strony wydawnictwa:
 
Czytelniku, czy kiedykolwiek miałeś jeden z tych dni, w których świat wydaje się pełen dziwnych szczegółów, które Cię otaczają. Rzeczy oczywistych, które dopiero po przeczytaniu wiersza autorki możesz nazwać? Agnieszka Monika Polak autorka tomiku Porcelanowy świat ciszy nie przestaje zadziwiać swoją wysublimowaną, pełną ciepła i kobiecości poezją dnia codziennego. Ten tomik przeznaczony jest dla czytelników z poczuciem humoru - dla każdego, kto kiedykolwiek czuł, że świat, w którym żyje jest trochę inny niż ten odbierany przez otaczających nas znajomych, przyjaciół, a nawet bliskich. Poezja Agnieszki Moniki Polak, to świat widziany przez pozytywne roztargnienie towarzyszące autorce, a jej wiersze  zdają się krzyczeć: “Hej, jestem tutaj. Nie zgadzam się na zło, na śmierć bliskich, na miłość niechcianą. Nie widzicie tego? Dobrze! Napiszę Wam o tym”. I pisze. Pisze pięknie językiem zwykłych ludzi. Pisze nieraz jak dziecko, tłumacząc słowo po słowie, czasami jak filozof, prorok ogłuszając nas swoją życiową mądrością. Ta poezja zmusza nas do odkrywania na nowo ukrytych w kieszeniach płaszcza, spodni czy garsonki naszych codziennych chwil, miejsc do których lubimy i chcemy wracać, ale w których czai się też i zło. Poezja Agnieszki Moniki Polak to także świat wielkich pytań, znaków zapytania, na które odpowiedź również znaleźć można tych wierszach.
 
 AGNIESZKA MONIKA POLAK - pisarka, poetka, dziennikarka, skrzypaczka, członek ZLP, magister Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. W roku 2012 zadebiutowała powieścią „Mimo wszystko”. W roku 2014 w zbiorze opowiadań bloga czytelników Magdaleny Kordel pt. „Wydarzyło się w Malowniczem” ukazało się jej opowiadanie „Pragnienie miłości”. W kolejnych latach publikowała na łamach ANGORY oraz w antologiach poezji. Do polskich czytelników trafiła też powieść autorki w dwóch tomach: „Ślad przeznaczenia” i „Dalekie podróże z Bliską”.