zdjęcie pięknej kobiety w bibliotece

Dzień Kobiet to świetna okazja, żeby zaprezentować sylwetki niezwykłych kobiet. Świętych, uczonych, władczyń, pisarek, artystek, kobiet twórczych, fascynujących, żyjących z pasją. Nieraz podłych, upartych, ale takich, obok których nie można przejść obojętnie. Biografie mogą być równie fascynujące, jak powieści. W naszej bibliotece mamy ich całe półki. Zajrzyj do nas koniecznie.

Czytaj więcej...

Okładka Jeden dzień

Poniżej prezentujemy piękne i zarazem wzruszające powieści, które warto przeczytać, szczególnie w Dniu Zakochanych.

Czytaj więcej...

Okładka Flirtując z życiem

Kobiety czytają częściej i więcej. Przyjęło się, że głównie romanse, a jeśli nie romanse, to co? Oczywiście wszystko… co wartościowe, mądre, przyjemne oraz zabawne. Książki takie, przy czytaniu których już po pierwszych stronach żałujemy, że się skończą. Oto subiektywny i krótki przegląd „nie romansów” pisanych przez kobiety dla kobiet.

Czytaj więcej...

Nowości kupowane przez naszą bibliotekę wypożyczane są na pniu. Na wiele z nich jest długa kolejka oczekujących.Ale dobra książka się nie starzeje!  Warto więc, czekając na nowości sięgnąć po hity sprzed lat, które młodsi czytelnicy mogą dopiero odkryć, a starsi odczytać na nowo. Zwłaszcza, że wiele z nich doczekało się realizacji filmowych, co daje nam niesłychana okazję do porównania, jak wyobrażają sobie świat powieściowy najlepsi reżyserzy kina i czy nasze wyobrażenia są podobne, czy może całkiem inne.

embed video plugin powered by Union Development

Czytaj więcej...

Wayne Rooney cieszy się po zdobyciu gola

Są bogaci, sławni, zabiegani, a jednak znajdują czas na czytanie. Jedni wolą klasykę, inni ambitną prozę współczesną, a jeszcze inni, literaturę bez pretensji, będącą świetną rozrywką. Zobaczcie co czytają znani artyści, modelki, politycy, czy sportowcy.

Czytaj więcej...