Pięknie Dziękuje!

Książki dla dzieci są fenomenalne. Barwne ale przede wszystkim posiadające, każda z osobna swoje uniwersalne przesłanie. Jedne napisane z humorem, drugie smutne a jeszcze inne na temat trudnych tematów. Fantastyczne są także książki, które  próbują nauczać (edukacyjne).

Właśnie taka jest książka „Pięknie dziękuję – poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję!” Ellen Surrey.

Książka rozpoczyna się od słów:

„Cześć! Nazywam się Miki.

Mam specjalną pracę

domową: zastanowić się, komu chciałbym

powiedzieć: dziękuję”

Już od tych słów dziecko ma wrażenie iż główny bohater być może istniej naprawdę. Mały Miki zastanawia się komu mógłby powiedzieć te słowo. Wymienia on wtedy: mamę, tatę, lekarza, nauczyciela, babcie, koleżankę i innych.

Na kolejnej stronie spotykamy się z innym pytaniem: za co chciałby podziękować? I tu Miki wymienia drobnostki, które według niego są ważne. Dziękuje on tacie, który przed spaniem czyta mu książkę. Dziękuje swojemu pluszakowi za przytulaski.

Potem padają kolejnej pytanie na, które mały Miki musi odpowiadać. Jednak przy każdej odpowiedzi dostrzegamy iż jego podziękowania wyglądają skromnie ale z sercem.

Każda strona posiada liczne kwadraciki, w której jest każda inna osoba wymieniona na pierwszej stronie. Każda strona posiada inne pytanie oraz różnorodne odpowiedzi.

Dzięki tej książce mały czytelnik dowiaduję się w jaki sposób może dziękować osobom, które coś dla niego znaczą. Pokazuje, że nawet dzielenie się marzeniami z tymi osobami jest czymś ważnym. Zrobienie zwykłej laurki może dla niektórych wydawać się czymś banalnym, jednak jeśli spojrzymy z innej perspektywy (Jeśli zrobi się ją z sercem oraz z dokładnością) zauważymy, że taki gest wydaję się być czymś szczególnym. Wystarczą miłe słowa, by zrobiło się cieplutko w serduszko innej osoby.

Książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników, jednakże śmiało osoba dorosła może brać także z niej przykład. Poleca, gorąco tą książkę.

Zobacz jej dostępność w katalogu: katalog.biblioteka.slupsk.pl