Woła mnie ciemność

Jak już wspominałam, jestem fanką fantastyki. Czytałam jej bardzo dużo związku z tym stałam się bardzo wybredna. Częściej spotykałam się z książkami przesyconymi fantastyką. Przez to odczuwałam niekiedy dystans… aż do momentu gdy przeczytałam „Woła mnie ciemność” Agaty Suchockiej.

O Autorce!

Pisarka, poetka, tłumaczka, malarka, piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Tyle talentów w jednej osobie.

Urodzona 24 kwietnia 1980 (już niedługo jej urodziny) we Wrocławiu. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach. W czasach licealnych aktywnie poświęcała swój czas w życiu artystycznym szkoły oraz regionu.

Po przeprowadzce do Wrocławia, gdzie ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, a później anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim (tłumaczenia literackie) zaczęła udzielać się na lokalnej scenie muzycznej, zakładając zespół rockowy CARIZMA, którego wokalistką była przez dwa lata. Zespół zagrał m.in. podczas finału WOŚP i wrocławskich Juvenaliów, a także brał udział w finale studenckiego festiwalu FAMA w Szczecinie.

W późniejszym okresie współtworzyła kilka projektów muzycznych (FAZA, Prozac, Latte Band) oraz występowała solowo (m.in. w klubie Firlej). Leszek Kopeć zaprosił ją do autorskiej audycji „Muzyczna Cyganeria” w Polskim Radiu Wrocław. Przez kilka miesięcy współpracowała z wrocławskim Salonikiem Trzech Muz, jej wiersze znalazły się w antologiach podsumowujących warsztaty literackie.
Przetłumaczyła na j. angielski tom wierszy autorstwa Darii Narbut, zatytułowany „The Hunter” oraz teksty z dwóch pierwszych albumów zespołu COMA (umieszczone na stronie zespołu).

Bohaterowie jej opowiadań i powieści to jednostki wybitne, ale jednocześnie aspołeczne, wiecznie poszukujące i kontestujące zastaną rzeczywistość. W swoich utworach porusza tematy trudne, niewygodne i kontrowersyjne, nie bojąc się przełamywać tabu, sięga do tradycji turpistycznych, jednocześnie dbając o formatywne piękno stosowanego języka.

Obecnie mieszka w Opolu wraz z mężem i dwiema córkami. Jest sopranistką w chórze Filharmonii Opolskiej. Uczy języka angielskiego w szkole podstawowej. W nielicznych wolnych chwilach maluje i koncertuje na lokalnych scenach (ostatnio u boku Marka Wooda i Laury Kaye podczas Drum Fest 2014). Gra na gitarze i skrzypcach.

W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść (choć słowo debiut jest tutaj mało trafne…) zatytułowana „Woła mnie ciemność”, pierwsza z gotyckiego cyklu inspirowanego twórczością Anne Rice.

W roku 2016 wypuściła w świat nowelę obyczajową „O jeden krok za daleko”, która dostępna jest w wersji ebook.

Informację o Agacie Suchockiej pobrane z : https://suchockaagata.wordpress.com/biografia/


O czym jest książka!

Czas akcji rozgrywa się XIX wiecznej Anglii, gdzie młody Armagnac Jardieux po katastrofie rodzinnej przybywa do Londynu. Bez grosza przy duszy pozostaje mu jedynie talent do gry na fortepianie. Żyje w nędznych ….. Popada w pijaństwo.

Pewnego razu w barze poznaję młodego przystojnego skrzypka, Lothara. Proponuje on Armagnacowi lepsze życie, które zapewni mu lord Huntington. Nie od razu przyjmuje on prepozycję. Dopiero po śmierci swojej starej ciotki pryzmuję on pomoc.

Wraz z Lotharem, Armagnac zaczyna tworzyć idealny duet muzyczny. Szybko zyskuję on szacunek a przede wszystkim pieniądze. Uświadamia sobie iż kocha on partnera z duetu. Z czasem stają się oni na tyle bliscy iż zostają kochankami.

Gdy lord Huntington wyjeżdża na kilka tygodni on i Lothar zaczynają zarabiać podczas lekcji muzyki z panami i pannicami odbywając stosunek.

Lord wraca, zaś bohater odkrywa iż jego babka za młodu znała jego mecenasa. Zastanawia się nad tym czy to możliwe by jego lord mógłby być nadal tak młody. Zaczyna uświadamiać sobie iż nic nie jest takie proste jak mu się wydawało.

Moja opinia!

Na początku spodziewałam się iż będzie to erotyczna obyczajówka. Nie spodziewałam się iż będzie zawierała elementy fantastyki.

Byłam pewna że będzie przedstawiona miłość kobiety i mężczyzny. Zaskoczona byłam gdy zaczęłam czytać i okazało się że zostało przedstawionych dwóch mężczyzn, ich życie oraz momenty uch życia seksualnego. Chyba przyznam że pierwszy raz się z tym spotykam. Autorka bardzo mnie zaskoczyła. Podkreślam B-A-R-D-Z-O !!!

Autorka w odważny sposób opisuję sceny erotyczne, jednak nie to jest jest głównym tematem opowieści. Opisuję ona w dość mroczny oraz tajemniczy świat w którym znalazł się główny bohater. Przedstawia ona istoty, które nie do końca są wyjaśnione dzięki czemu jeszcze bardziej potęguję to ciekawość czytelnika.

Cała recenzja dostępna na stronie : bibliotekaslow.pl