Autorka!

Anna Bishop - Amerykańska pisarka fantasy. Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jest laureatem nagrody RT Book Reviews 2013 w dziedzinie fantastyki naukowej  i fantastyki oraz otrzymała nagrodyę Williama L. Crawforda za fantastyczną pułapkę Czarnych Klejnotów. Jej najnowsza powieść to Etched in Bone, piąta książka z miejskiej serii fantasy Anny osadzonej na odrodzonej Ziemi. Pisarka lubi ogrodnictwo, czytanie i muzykę.

Książki autorstwa Anny Bishop:

  1. Belladonna
  2. Córka Krwawych
  3. Dziedziczka cieni
  4. Głos
  5. Królowa Ciemności
  6. Morderstwo wron 

O czym jest książka!

Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci marzeń i wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia.

Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i podatna na wpływy. Łatwo ją zdemoralizować.

Ten, kto zyska kontrolę nad Królową, władać będzie Ciemnością. Wie o tym dobrze trzech mężczyzn, zaprzysięgłych wrogów. Wszyscy trzej zdają sobie sprawę, jak wielka moc kryje się za błękitnymi oczami niewinnej młodej dziewczyny.

I tak rozpoczyna się bezwzględna rozgrywka, pełna intryg, magii i zdrady, walka toczona za pomocą miłości i nienawiści, wygrana w której może się okazać straszliwsza niż klęska.

Opinia!

Córka Krwawych jest pierwszym tomem serii Czarne kamiennie. Cały cykl zawiera 9 części.

Styl pisania Bishop jest fenomenalny. Potrafi ująć wszystko bardzo profesjonalnie. Nie bawiła się w zbytnie opisywanie krajobrazów. Skupiła się bardziej na opisywaniu fabuły oraz myśli bohaterów.

Stworzony przez nią świat jest opisany bardzo wyraziście przez co ma się wrażenie, że miejsce wymyślone przez nią istniej naprawdę. Autorka zaskakuje także innym faktem – gdy spotykałam się w książce z ciemnością to była ona czymś  złym. W książce Bishop ciemność pokazana jest jako coś dobrego, niewinnego, pełne mocy. Największą władzę mają kobiety, które posiadają największe moce. Mężczyźni zaś pragną im służyć.

Mimo swojej barwności książka nie jest skomplikowana. Wręcz przeciwnie. Dzięki pomysłowości pisarki, świat przedstawiony przez nią jest łatwy do zrozumienia. Każdy bohater jest inny. Każdy jest na tyle dokładnie opisany, że zaczyna się myśleć iż naprawdę istnieję.

Uważam, że autorka bardzo dużo czasu poświęciła by osiągnąć taki cel. Dokładność, rzetelność. Książka od pierwszej strony wciąga nas do swojego świata przepełnionego magią.

Sprawdź dostępność książki na: katalog.biblioteka.slupsk.pl