okładka opowieści podręcznej

Bardzo cieszę się, że ostatnio coraz więcej naprawdę świetnych starych książek zostaje wydanych na nowo.  „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, „Tajemna historia” Donny Tart, „Wszystko jest iluminacją” Jonathana Safrana Foera. To tylko kilka przykładów, które pozwalają wierzyć, że nie tylko romansem i kryminałem stoi  dzisiejsze czytelnictwo.

Ale wróćmy do „Opowieści podręcznej”.

Czytaj więcej...

Okładka "Podmorskiej wyspy" Isabel Allende

Nowy Świat - dla jednych ziemia obiecana, dla innych piekło. Wyrwała się z niego ciemnoskóra Zarité, bohaterka "Podmorskiej wyspy" Isabel Allende. Historia dziewczyny łączy się z rozważaniami o istocie niewolnictwa.

Czytaj więcej...

Okładka książki "W imię dziecka"

Sędzia wydaje wyrok, który ratuje życie chłopaka chorego na raka, jednak racjonalna decyzja przynosi niespodziewane konsekwencje. Polecamy poruszającą książkę brytyjskiego pisarza Iana McEwana "W imię dziecka".

Czytaj więcej...

okładka książki "My" Nicolsa

O rozpadzie małżeństwa z humorem pisać potrafią chyba tylko Brytyjczycy. Mieszkańcy Wysp znani z dystansu do siebie potrafią przekłuwać balon napompowanego ego. Nic zatem dziwnego, że nowa książka Davida Nicollsa „My”, autora bestsellerowego „Jednego dnia”, jest ironiczna, a zarazem wyrozumiała dla ludzkich słabości.

Czytaj więcej...

okładka słodko-gorzki smak emigracji Jewsiejewej

Słodko-gorzki smak emigracji to książka, która wkurza. Dlatego, że kipi emocjami, które nie znajdują ujścia.  Ale to taki rodzaj wkurzenia, dla którego warto po książkę Tatiany Jewsiejewej sięgnąć.

Czytaj więcej...