WYWIAD

Polscy pisarze mają w sobie coś magicznego. Stwarzają dzieła literackie, które poruszają nasze serca. Właśnie taką pisarką jest Aleksandra Tyl. Dzielimy się z wami przeprowadzonym wywiadem. Oto on:

Czytaj więcej...

okładka książki o kotach


Biblioteka, przynajmniej mi, kojarzy się głównie ze zbiorami obfitującymi we wszelaką literaturę piękną. Jednakże ostatnia książka, która przykuła moją uwagę, przypomniała mi, że znajdziemy tu także teksty, które są swoistymi poradnikami i możemy wykorzystać je w naszym życiu codziennym. Pozycja ta to Koty i kocięta: Wszystko o hodowli, pielęgnowaniu, leczeniu i rasach kotów – jedna z części serii wydanej pod nazwą Encyklopedia życia codziennego. Mimo iż nie mam aspiracji, by zacząć hodować kociaki, a na samych kotach znam się tyle, co nic, to z czystej ciekawości pozwoliłem sobie sięgnąć po nią.

Czytaj więcej...

WYWIAD

Drogi Czytelniku,

specjalnie dla Ciebie przedstawiamy wywiad Agatą Kołakowską autorka między innymi "Igraszki z losem".

Czytaj więcej...

Nocnik nad nocnikami


Ostatnio mam tendencję do coraz to częstszego sięgania po książki dla dzieci. Jestem nimi zafascynowana. Każda z osobna ma w sobie coś  innego. Każda przekazuję coś innego. Jedne mniejsze a inne zaś większe. Cieńsze, grubsze ale najważniejsze że są piękne.

Czytaj więcej...

Niesamowita Natura

Chyba wam już wspomniałam iż uwielbiam książki dla dzieci. Ich przepiękna obróbka graficzna emanuje radością ale przede wszystkim zachęca dzieci do czytania. Napisane niekiedy w zabawny sposób ale jednocześnie by nauczać czytelników młodszych. Autorzy oraz ilustratorzy swoją pomysłowością zachęcają dzieci do poznawania świata realnego oraz tego baśniowego.

Czytaj więcej...