Edukacja regionalna w bibliotekach powiatu słupskiego.

W miesiącu wrześniu i październiku 2018 r. rozpocznie się cykl aktywnych wydarzeń w kontekście edukacji regionalnej, w aspekcie literackimi i historycznym. Spotkania ze słupskimi regionalistami, Jolantą Nitkowską-Węglarz, Danielem Odiją i Zdzisławem Dróbką odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy oraz w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Słupsk (z/s w Redzikowie).

Czytaj więcej...

Foto nowości książkowe

Informujemy, że już w najbliższym czasie na półkach zaczną pojawiać się nowości, których zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego operatorem jest Biblioteka Narodowa otrzymaliśmy w 2018 r. dofinansowanie w kwocie 41 900 zł.

Regulamin priorytetu na rok 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mkidn 01 cmykNPRCzBN

 

Afisz z ekologią w przyszłość

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn. „Z ekologią w przyszłość”.

Projekt zakłada zorganizowanie wycieczki ekologicznej oraz przeprowadzenie 3 ekologicznych gier na orientację w terenie, których tematem będzie np. Bioróżnorodnosć Doliny Słupi czy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Gry będą się odbywały na trenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi„ w Dębnicy Kaszubskiej i na terenie Lasku Południowego w Słupsku. Projekt skierowany jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, ponieważ realizowany jest w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku, pn."Konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego (edycja 2018)”

Partnerem projektu jest Klub Edukacyjny Coolturka.

Planowany koszt kwalifikowany zadania wynosi 12.500,00 zł, z czego dotacja WFOŚiGW w Gdańsku to 10.000,00 zł przeznaczona w całości na realizację zadań bieżących.

STRONA WFOŚiGW w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor 01 0

 

 

 

 

 

7 i 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" sfinansowanego przez Fundację PZU. W finałowym spektaklu pt. "Ty jesteś jak zdrowie..." wystąpili uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie oraz klasy V ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie. 

Czytaj więcej...

Warsztaty lalkarskie z Maciejem Gierłowskim

 

W maju w ramach realizacji projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" warsztaty lalkarskie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie poprowadził Maciej Gierłowski - aktor, lalkarz z Państwowego Teatru Lalki "Tęcza". 

Czytaj więcej...