7 i 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" sfinansowanego przez Fundację PZU. W finałowym spektaklu pt. "Ty jesteś jak zdrowie..." wystąpili uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie oraz klasy V ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie. 

Czytaj więcej...

Warsztaty lalkarskie z Maciejem Gierłowskim

 

W maju w ramach realizacji projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" warsztaty lalkarskie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie poprowadził Maciej Gierłowski - aktor, lalkarz z Państwowego Teatru Lalki "Tęcza". 

Czytaj więcej...

 
Projekt „Akademia Seniora” nabiera rozpędu. Minęliśmy już półmetek. W kwietniu i w maju, zgodnie z harmonogramem odbyły się wykłady z zakresu dietetyki. Dr nauk o zdrowiu, Magdalena Tańska oraz doradca żywieniowy, Sylwia Laskowska przybliżyły tematykę diet alternatywnych. Opowiedziały również - co bardzo istotne dla stosujących diety - jak wzmacniać swoją motywację podczas kuracji odchudzającej. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbywały się warsztaty gastronomiczne. Ich uczestnicy przygotowywali potrawy z ryb, sporządzali desery, a także dania garmażeryjne zgodnie z trendami żywnościowymi.

Czytaj więcej...

Warsztaty tworzenia lalek - czarny teatr

W kwietniu w ramach realizacji projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości", w filii nr 3 oraz filii nr 6 odbyły się warsztaty lalkarskie dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie. W trakcie zajęć uczestnicy tworzyli lalki teatralne do odgrywanych przez siebie ról, zaczęliśmy również pierwsze próby do spektaklu.

Czytaj więcej...

Zdjęcie z wykładu


Za nami kolejne działanie w ramach projektu „Akademia Seniora”. Podsumowaniem marca był wykład pn. „Rola żywienia w profilaktyce chorób dietozależnych”. Cukrzyca, alergie, choroba wieńcowa czy choroby tarczycy to tylko niektóre jednostki chorobowe, w których żywienie odgrywa istotną rolę. Tematy te w swojej prezentacji doskonale przybliżyła dr nauk o zdrowiu, Magdalena Tańska.

Czytaj więcej...