Afisz z ekologią w przyszłość

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn. „Z ekologią w przyszłość”.

Projekt zakłada zorganizowanie wycieczki ekologicznej oraz przeprowadzenie 3 ekologicznych gier na orientację w terenie, których tematem będzie np. Bioróżnorodnosć Doliny Słupi czy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Gry będą się odbywały na trenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi„ w Dębnicy Kaszubskiej i na terenie Lasku Południowego w Słupsku. Projekt skierowany jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, ponieważ realizowany jest w ramach konkursu WFOŚiGW w Gdańsku, pn."Konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla województwa pomorskiego (edycja 2018)”

Partnerem projektu jest Klub Edukacyjny Coolturka.

Planowany koszt kwalifikowany zadania wynosi 12.500,00 zł, z czego dotacja WFOŚiGW w Gdańsku to 10.000,00 zł przeznaczona w całości na realizację zadań bieżących.

STRONA WFOŚiGW w Gdańsku

WFOSiGW wersja kolor 01 0

 

 

 

 

 

7 i 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" sfinansowanego przez Fundację PZU. W finałowym spektaklu pt. "Ty jesteś jak zdrowie..." wystąpili uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie oraz klasy V ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie. 

Czytaj więcej...

Warsztaty lalkarskie z Maciejem Gierłowskim

 

W maju w ramach realizacji projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości" warsztaty lalkarskie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie poprowadził Maciej Gierłowski - aktor, lalkarz z Państwowego Teatru Lalki "Tęcza". 

Czytaj więcej...

 
Projekt „Akademia Seniora” nabiera rozpędu. Minęliśmy już półmetek. W kwietniu i w maju, zgodnie z harmonogramem odbyły się wykłady z zakresu dietetyki. Dr nauk o zdrowiu, Magdalena Tańska oraz doradca żywieniowy, Sylwia Laskowska przybliżyły tematykę diet alternatywnych. Opowiedziały również - co bardzo istotne dla stosujących diety - jak wzmacniać swoją motywację podczas kuracji odchudzającej. W Centrum Kształcenia Praktycznego odbywały się warsztaty gastronomiczne. Ich uczestnicy przygotowywali potrawy z ryb, sporządzali desery, a także dania garmażeryjne zgodnie z trendami żywnościowymi.

Czytaj więcej...

Warsztaty tworzenia lalek - czarny teatr

W kwietniu w ramach realizacji projektu "Słupskie ścieżki do Niepodległości", w filii nr 3 oraz filii nr 6 odbyły się warsztaty lalkarskie dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Redzikowie. W trakcie zajęć uczestnicy tworzyli lalki teatralne do odgrywanych przez siebie ról, zaczęliśmy również pierwsze próby do spektaklu.

Czytaj więcej...