plakat projektu

W ramach projektu zrealizujemy cykl  działań literacko-edukacyjnych, których celem jest „zarażenie” książką i czytelnictwem. „Wirus” czytania ma „zainfekować” najmłodszych i ich rodziców, młodzież oraz środowiska mające utrudniony dostęp do kultury.

Od kwietnia do czerwca 2017 odbędą się warsztaty literacko-teatralne, warsztaty tworzenia videobloga, czytanie performatywne, warsztaty komiksowe będące alternatywną  formą upowszechniania czytelnictwa, tworzenie „pieczęci komiksowych” w przestrzeni miasta oraz rodzinny festyn czytelniczy. Wydarzenia odbywać się będą w Miejscu Animacji Kultury oraz osiedlowych filiach bibliotecznych. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych „Lawendowy Szlak” w Borzęcinie.

ZOBACZ JAK POWSTAWAŁ KANAŁ YOU TUBE "GORĄCZKOWO ZACZYTANI"

PRZECZYTAJ O WARSZTATACH LITERACKO-TEATRALNYCH

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSACH - ZGARNIAJ NAGRODY, WYSTĄP NA YOU TUBE

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z WARSZTATÓW KOMIKSOWYCH

ZOBACZ WARSZTATY CZYTANIA PERFORMATYWNEGO

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ NA BOOK PARTY I NOCY BIBLIOTEK

Zadanie realizowane jest od marca do czerwca 2017 r. Projekt otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” w wys. 24 200 zł oraz z budżetu Miasta Słupska w wysokości 9850 zł.