zdjęcie seniorki przy komputerze

Zadanie jest kontynuacją projektu „Aktywnie razem” realizowanego w 2016 roku w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. W projekcie biorą udział seniorzy, którzy ukończyli 60 rok życia, a głównym celem projektu jest zwiększenie ich aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i społecznym oraz nauczenie sposobu korzystania z dostępnych narzędzi partycypacyjnych.

Czytaj więcej...

Zadanie polega na stworzeniu wirtualnego muzeum lalek i innych obiektów związanych z plastyką teatru należących do PTL "Tęcza" w Słupsku. W ramach projektu najstarsze z zachowanych lalek zostaną wyselekcjonowane a następnie poddane niezbędnej renowacji i finalnie digitalizacji 360 stopni.

Czytaj więcej...

półka z książkami amerykańskimi

 W ramach projektu odbędzie się cykl działań upowszechniających wiedzę o USA skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Słupska. Będą to warsztaty książki dotykowej oraz spotkania dotyczący kultury i sportu USA.

Czytaj więcej...

piramida obrazu

Przedmiotem projektu jest rozwój e-usług wdrażanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku. W ramach zadania zaplanowano rozbudowę repozytorium zasobów bibliotecznych udostępnianych w wysokiej jakości, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych, responsywności bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia (komputery, laptopy, tablety, smartfony) a także szczegółowości bez nadmiernego obciążania łącza internetowego.

Czytaj więcej...

zdjęcie kawalerzysty z koniem

Czy w Słupsku mieszkali ułani? Niemożliwe? A jednak! Okazuje się, że możliwe, bo na pewno słupszczaninem był jeden z przedwojennych polskich ułanów.  Jeden, ale za to jaki!  Porucznik Grzegorz Cydzik, bohater wojny obronnej w 1939 r. Ułan, który walczył w znanych i ważnych bitwach, jak bitwa nad Bzurą, w obronie Warszawy oraz pod Krojantami na Pomorzu. Autor, znanej wśród wielbicieli kawalerii i historii wojny, książki pt. „Ułani, ułani”.  Postać tak barwna, że aż prosi się o to, aby stać się kanwą filmu. I stanie się, bo Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku rozpoczęła realizację filmu dokumentalnego o poruczniku Cydziku i kawalerii II RP. 

Czytaj więcej...