Projekt obejmował digitalizację muzealnych obiektów trójwymiarowych z wykorzystaniem technologii fotografii 360 stopni oraz wykonanie gigapanoram obiektów 2D.  W tym projekcie bibliotekarze cyfrowi skupili się na digitalizacji obiektów muzealnych zgromadzonych przez partnerskie instytucje Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej – Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum w Koszalinie, Muzeum w Szczecinku oraz Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

W ramach projektu zakupione zostały stanowiska do dokumentacji 360° obiektów trójwymiarowych, macierz dyskowa, oprogramowanie i wyposażenie pomocnicze (statywy, systemy oświetleniowe, keysy, etc.). W ten sposób biblioteka uzyskała dwa mobilne stanowiska digitalizacji - dla obiektów makro oraz dla dużych obiektów 3D. Użytkownicy Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej mogą oglądać trójwymiarowe obiekty muzealne na ekranach własnych komputerów, tabletów czy smartfonów. Projekt dofinansowany był przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+, Priorytet Digitalizacja. Wartość zadania wyniosła 231 tys. zł, z czego ponad 50 tys. stanowił wkład własny.