w centrum dziewczyna w słuchawkach na uszach siega po płytę analogową LA Woman, po lewej uśmiechnięta dziewczyna czyta prase muzyczną, po prawej chłopak czyta i smieje się, w tle baner Klub Czarnego Krążka

Klub Czarnego Krążka to miejsce spotkań przyjaciół. Tu można zrelaksować się w wygodnych fotelach przy muzyce,wypić dobrą kawę, wypożyczyć płyty najróżniejszych wykonawców, wreszcie umówić się na spotkanie ze swoją miłością. Zapraszamy!

Muzyka łagodzi obyczaje
Jest uniwersalnym językiem ludzkości. Czym byłoby nasze życie bez piosenki? Dzięki fonografowi Edisona i radiu Marconiego jest z nami zawsze, gdy tego chcemy, możemy w dowolnej chwili przywołać wspomnienia sprzed lat. W Klubie Czarnego Krążka odkurzamy zapomniane piosenki, gramy je ze zdartych płyt winylowych, powracamy do niewidzialnego świata, który budzi się na nowo za każdym razem, gdy słuchamy jego melodii. Posłuchaj jej z nami!

Z pasji do muzyki
W Klubie Czarnego Krążka spotykają się pasjonaci fonografii. Poprzez działania związane z muzyką łączymy pokolenia. Projekt istnieje od września 2013 roku i wciąż owocuje nowymi wydarzeniami. Oprócz wykładów dotyczących historii fonografii, a także określonych stylów w muzyce, zapraszamy do siebie ciekawych gości. Odwiedzili nas znani muzycy i aktorzy m.in. Tymon Tymański, Natalia Przybysz, Tomasz Jaśkiewicz, Marcin Troński, Leszek Kułakowski... Naszym stałym gościem jest wybitny pianista prof. Andrzej Tatarski. Swoje prezentacje mieli eksperci muzyczni, m.in. Marek Szerszenowicz - kolekcjoner płyt winylowych, Bogusław Matuszkiewicz – kolekcjoner sprzętu fonograficznego, Adrian Adamowicz - dziennikarz Radia Koszalin, Krzysztof Wojciechowski - dyrektor festiwalu „Jazz na Starówce”, czy Zbigniew Bałbatun – dyrektor festiwalu „Przeciąg gitarowy”. Wreszcie w Klubie Czarnego Krążka odbywają się koncerty! Wystąpili u nas wykonawcy poezji śpiewanej m.in. Marcin Skrzypczak, czy Łukasz Majewski.

Na osobną uwagę zasługuje aktywność chóru i zespołu, jaki powstał w Klubie Czarnego Krążka. Tworzą go profesjonalni muzycy i amatorzy, seniorzy i młodzież. W repertuarze zespołu są pieśni różnych kultur, patriotyczne, kolędy oraz popularne piosenki rozrywkowe.