To czwarta książka amerykańskiego dziennikarza i reportera, który kierował redakcjami „Neewsweeka” m.in. w Nairobi, Ameryce Południowej, Los Angeles, Berlinie i Jerozolimie. W 2001 roku wraz z fotografem Garym Knightem zostali uprowadzeni w Strefie Gazy. W ciągu ostatnich 20 lat Hammer odwiedził Timbuktu ponad 50 razy. Autor, będący znawcą islamu i Afryki, opowiada pustynną historię starcia cywilizacji z barbarią, a czyni to w stylu, z którego dumni byliby Ryszard Kapuściński i Frederick Forsyth. To prawdziwa historia ludzi, którzy w stylu Indiany Jonesa przechytrzyli terrorystów z Al-Kaidy. To historia o niezwykłym człowieku, Abdelu Haidarze,  który ryzykując życie,  postanowił ratować… słowa, w postaci tysięcy bezcennych manuskryptów zgromadzonych w maleńkim Timbuktu. To niezwykła lektura, napisana z dziennikarskim zacięciem, wnikliwością i znajomością kultury islamu.

Hammer Joshua: Hardcorowi bibliotekarze z Timbuktu – Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2017

SPRAWDŹ GDZIE MOŻESZ WYPOŻYCZYĆ