Elżbieta Wisławska (ur. 1948) – mieszka w Słupsku od 1955 roku. Starszy kustosz w MBP w Słupsku. Kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego i Regionalnego. Obecnie na emeryturze.
Autorka i współautorka książek o regionie słupskim, artykułów w prasie regionalnej i tekstów podróżniczych publikowanych w „Voyage”, „Poznaj Świat” oraz w dodatku do Gazety Wyborczej – „Turystyka”. Wielokrotnie nagradzana pasjonatka podróży i opowieści o nich.

„Zwiedziła 54 kraje na 5 kontynentach, niektóre wielokrotnie. Inspiracją jej podróży jest literatura
(…)
Książka wspomnieniowa „W drodze. Moje podróże z literaturą w tle” to hołd złożony ludziom spotkanym w różnych krajach. Ważną rolę w książce odgrywają wątki literackie, w życiu – książki i podróże” (z okładki)

Autorka, we wstępie wyjaśnia, że o napisaniu powieści o swoich podróżach zadecydowały „szuflady i wiklinowe kosze pełne dzienników, wycinków prasowych, notatek (…). Ale nie tylko to… Obiecałam te wspomnienia słuchaczom moich spotkań (…).

„Autorka interesująco opowiada o ludziach, których poznała, o miejscach i przyrodzie, zabytkach i historii, sprawiając, że chcemy podążyć śladami jej wędrówek” pisze polonistka, Maria Pietryka-Małkiewicz

Wisławska Elżbieta : W drodze – moje podróże z literaturą w tle – Słupsk : Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Słupsku, 2018

SPRAWDŹ, GDZIE MOŻESZ WYPOŻYCZYĆ