Życie z nastoletnią córką nie musi przypominać jazdy na rollercoastrze! Dr Lisa Damour opisuje w swojej książce 7 etapów rozwoju nastolatek. Poparta badaniami naukowymi wiedza o tych etapach oraz zaakceptowanie ich jako czegoś zdrowego i naturalnego, pozwoli rodzicom uniknąć konfliktów oraz pomoże zbudować głębszą relację z dorastającymi córkami.

Musimy nauczyć się rozmawiać o nastoletnich dziewczętach inaczej, niż robiliśmy to do tej pory, bo dotychczasowa dyskusja na ten temat nie była sprawiedliwa wobec samych dziewczyn Anie nie pomagała w niczym ich rodzicom (ze wstępu).

Dr Lisa Damour – psycholożka, autorka licznych publikacji dotyczących edukacji i rozwoju dzieci. Kieruje Ośrodkiem Badań dla dziewcząt w Laurel School – niepublicznej szkole dla dziewcząt, uczy pracować z nastolatkami słuchaczy studiów magisterskich na wydziale Psychologii Case Western Reserve University, prowadzi także prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Damour Lisa: Zaplątane nastolatki. Jak dobrze przeprowadzić córkę z dzieciństwa do dorosłości – Warszawa : Wydawnictwo Agora, 2017

SPRAWDŹ, GDZIE MOŻESZ WYPOŻYCZYĆ