Zajęcia

13.12.2017 w Miejscu Animacji Kultury odbyły się zajęcia pod tytułem „Nadchodzi Zima”. Uczestnikami zimowych zajęć były dzieci z przedszkola Edulandia. Grupa, która nas odwiedziła była pierwszy raz na naszych zajęciach. Na początku zostały im przedstawione książki różnego rodzaju tzn.: książki dźwiękowe czy też trójwymiarowe. Dzieci bardzo zachwycone.

Czytaj więcej...

zajęcia z zimnej porcelany

Dnia 18 grudnia w Miejscu Animacji Kultury MBP w Słupsku odbyły się zajęcia plastyczne pt.: „Bożonarodzeniowe rękodzieła – zimna porcelana”. W spotkaniu wzięli udział czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6. Najpierw odbyła się krótka pogadanka w nawiązaniu do wiersza „Świętowanie” Alicji Krzanik , a następnie przy dźwiękach nastrojowych kolęd dzieci przystąpiły do działania. Po wyrobieniu masy plastycznej z poszczególnych składników, powstały piękne gwiazdki i dzwonki, które przyozdobią klasową choinkę.

Zajęcia

W Miejscu Animacji Kultur 15.12.2017 o godzinie 9:00 odbyła się prelekcja na temat sprzątania po pupilach w przestrzeni miejskiej. Prelekcje prowadziły panie z Fundacji Rzecz Zwierząt "Serce na łapce". Uczestnikami zaś były dzieci z Przedszkola nr 2. Grupka dzieci  miała okazję dowiedzieć się czym fundacja się zajmuję oraz jakie działania podejmuje.

Czytaj więcej...

Lego Duplo

15.12.2018 w Miejscu Animacji Kultury odbyły się z zajęcia z „Lego Duplo” prowadzone przez Panią Joannę Król-Mazurkiewicz. Klasa, która brała udział w zajęciach to zerówka ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Czytaj więcej...

mikołaj w MAK

Dnia 06 grudnia Miejsce Animacji Kultury MBP w Słupsku, odwiedził niecodzienny gość! Na spotkanie z dziećmi z „zerówki” Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku, z dalekiej Laponii wraz ze swoimi pomocnikami – Elfami przybył MIKOŁAJ! Mimo trudów podróży, przygotował On dla przedszkolaków wiele ciekawych atrakcji nawiązujących do tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci m.in. kolorowały portret Mikołaja, zdobiły choinki oraz przygotowywały wigilijne stoły. Nie zabrakło również opowieści o bożonarodzeniowej szopce, dźwięków kolęd no i … drobnych upominków!

ZOBACZCIE ALBUM NA FACEBOOKU