POTTERomania

18 maja 2018 r. o godz. 9:00 w Miejscu Animacji Kultury odbyła się POTTERomania. Zajęcia zostały zrealizowane na podstawie książki J.K Rowling Harry Potter. Rozpoczęliśmy od ceremonii przydziałów Domów Hogwartu: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff oraz Ravenclaw. Ozdobione Tiarą Przydziałów, dzieci losowały karteczki domu, do którego będą należeć. Po losowaniu odbył się test wiedzy o Harrym Potterze.

Gryffindor uzyskał maksymalną liczbę punktów, dzięki czemu zdobył Puchar.

Następnie wspólnie przeanalizowaliśmy i omówiliśmy test. Uczestnicy przeczytali również fragmenty książki "Harry Potter i Książę Półkrwi". Po zabawie klasa została oprowadzona po bibliotece. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały list z Hogwartu, informujący o przyjęciu ich do Szkoły Magii i Czarodziejstwa

Kto zainteresowany takimi zajęciami? Różdżki w górę!