Które z dzieci lubi książki z ilustracjami? Wszystkie. Dlatego kwiecień w Miejscu Animacji Kultury upłynął pod hasłem: „Mistrzowie ilustracji”. Przez cały miesiąc można było oglądać wystawę wypożyczoną z wydawnictwa „Dwie Siostry” prezentującą sylwetki ośmiu wybitnych ilustratorów książek dla dzieci. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno przedszkolaków jak i uczniów szkół podstawowych. Odwiedziło nas 6 grup przedszkolnych oraz 12 szkolnych - łącznie ponad 400 dzieci wraz z ich opiekunami. Podczas spotkań odwiedzający Bibliotekę mieli okazję poznać ciekawe historyjki z życia sławnych ilustratorów, zapoznać się z ich ilustracjami, obejrzeć wystawę książek przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz zobaczyć archiwalne już numery takich czasopism jak „Świerszczyk” czy „Miś” do których ilustracje tworzyli między innymi: Jan Marcin Szancer, Bohdan Butenko czy Danuta Konwicka. Było również do wykonania zadanie plastyczne. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie. Kto wie, może wśród autorów tych prac kryje się wybitny talent i przyszły ilustrator książek? Mamy nadzieję, że zaprezentowaną ekspozycją zaszczepiliśmy w dzieciach ciekawość do poznawania innych twórców ilustracji oraz chęć do zwracania uwagi na różnorodność i oryginalność rycin prezentowanych w literaturze dziecięcej.