„Było brzydkie kaczątko,
najsmutniejsze z kaczątek,
zahukane, malutkie i słabe,
dokuczali mu wszyscy
i nikt o tym nie wiedział,
że z kaczątka narodzi się łabędź.
Dzień dobry, Panie Andersenie,
pan daleko pośród gwiazd,
a tutaj rośnie pokolenie
i to pytanie zadać czas:
- A co z nas będzie?
Czy w srebrne pióra
dmuchnie wiatr?
Czy wyrośniemy na łabędzie
jak to kaczątko z dawnych lat?”

(„Dzień dobry, panie Andersenie” – W. Chotomska)

Tymi słowami dnia 20 kwietnia o godz. 18.30 w Miejscu Animacji Kultury MBP w zostali przywitani uczestnicy kolejnej edycji Andersenady. Po kilku zabawach integracyjnych polegających na wzajemnym poznaniu się, dzieci ochoczo przystąpiły do rozwiązywania różnego rodzaju zadań związanych z twórczością bajkopisarza.

Jak co roku wiele emocji wzbudza wywoływanie ducha Andersena. Dzieci z ogromną odwagą przemierzały podziemne korytarze w nadziei na spotkanie tajemniczej zjawy. Niestety i tym razem duch okazał się sprytniejszy, umknął niepostrzeżenie. Na pocieszenie zostawił uczestnikom zabawy dwa zadania, których rozwiązanie doprowadziło do tytułu baśni Andersena „Narzeczeni”. Tę mało znaną baśń o dwóch zabawkach: bączku i piłce pięknie przeczytał gość specjalny wieczoru, pomorska bajarka p. Anna Szranc.

Wieczór był pełen wrażeń i emocji, i na długo pozostanie w naszej pamięci..

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i współprowadzenie Pani Iwonce Ollik, której pomoc przy tym wydarzeniu jest nieoceniona.

I jak co roku, mówimy: Do zobaczenia za rok