W ramach projektu „Zawirusowani książką" odbyły się w bibliotece warsztaty literackie z tworzenia komiksu. Prowadził je znany pisarz Daniel Odija oraz równie znany rysownik Wojciech Stefaniec.

Udział w warsztatach wzięła młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Podczas warsztatów młodzież zapoznała się z sylwetkami pisarzy i rysowników komiksów, procesem powstawania komiksu oraz warsztatem twórczym. Zapoznali się również z najróżniejszymi gatunkami komiksu europejskiego i światowego. Poprzez uczestnictwo w warsztatach mięli możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań. Efektem końcowym warsztatów było stworzenie komiksu od pierwszego etapu jakim jest napisanie scenariusza, poprzez etap rysowania kadrów komiksowych i złożenia ich w spójną opowieść. Na koniec została zorganizowana wystawa, którą można było oglądać w MAK-u podczas Book Party.

PRZECZYTAJ O PROJEKCIE ZAWIRUSOWANI KSIĄŻKĄ

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE - WYSTĄP W FILMIE NA YOU TUBE