Kolejna edycja Andersenady już za nami! Było zabawnie, momentami nawet strasznie, ale uczestnicy zachowali zimną krew i rozwiązali wszystkie przygotowane dla nich zagadki.

Już od siedmiu lat upamiętniamy jednego z najsłynniejszych pisarzy baśni wyprawiając mu urodziny - tym razem 212. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była baśń "Nowe szaty cesarza". Aby się o tym dowiedzieć, dzieci musiały wykonać szereg zadań związanych z postacią Andersena - za poprawne wykonanie każdego z nich otrzymywały kolejne wskazówki naprowadzające na tytuł. A wskazówki te zostawiał nie byle kto - sam duch Hansa Christiana Andersena! Starał się on wystraszyć uczestników zawodząc, stukając i trzaskając, ale nie docenił odwagi dzieci i jego plan spalił na panewce. Uczestnicy podążali za odgłosami ducha przez podziemia biblioteki do głównego gmachu. Tropy pozostawione przez Andersena zaprowadziły wszystkich do Czytelni, gdzie czekał gość specjalny - pani Marta Turkowska z Nowego Teatru. Uczestnicy przekazali jej książkę z baśniami H. C. Andersena, którą wcześniej odszukali na półce w wypożyczalni MAK. Pani Marta przeczytała zgromadzonym "Nowe szaty cesarza", a następnie dzieci przeszły z powrotem do Miejsca Animacji Kultury, gdzie otrzymały okolicznościowe zakładki i autografy od Marty Turkowskiej.

Od początku istnienia Andersenada organizowana jest we współpracy z p. Iwoną Ollik ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Jej pomoc przy planowaniu imprezy jest nieoceniona, za co serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia za rok!