Pewnego przedświatecznego dnia Miejsce Animacji Kultury MBP w Słupsku odwiedziły dzieci z klasy I C SP nr 6 w Słupsku.

Podczas tego spotkania na dzieci czekało moc atrakcji: tajemniczy prezent pod choinką, worek oraz tajemniczy list. Pierwszaki od razu domyśliły się, że to „sprawka” Świętego Mikołaja, który jakoś niezauważalnie i po kryjomu odwiedził Bibliotekę. Po rozpakowaniu prezentu okazało się, że zostawił On dzieciom książkę oraz tajemny kod, który okazał się numerem strony do opowiadania, które pierwszaki wysłuchały w ogromnym skupieniu. Były krzyżówki, listy do Świętego Mikołaja no i … OGROMNA NIESPODZIANKA!!! Tak na króciutko, tak na momencik zawitał sam Święty Mikołaj, który osobiście postanowił odebrać listy od dzieci!!! Na pożegnanie były słodkości i mikołajowe słowo, że i w tym roku wywiąże się z wszelkich obietnic.