Jeszcze przed wakacjami czterolatki z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Słupsku zagościły w Miejscu Animacji Kultury. Uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania były „Pacynkowe opowieści - spotkanie z Żabkiem i Ropuchem”. Na przywitanie przedszkolaki wysłuchały piosenki  o nieroztropnej żabce, a następnie zapoznały się z opowiadaniami „Wiosna” oraz „Ogród” z książek Arnolda Lobela „Żabek i Ropuch – Przyjaźń” i Żabek i Ropuch – Razem”.  Było jeszcze wiele innych  atrakcji w postaci łamigłówek i puzzli. Dzieci wykonały również prace plastyczne i same przeistoczyły się w radosne żabki. Przed powrotem do przedszkola maluchy obiecały, że po wakacjach zagoszczą tu ponownie. Z biblioteki dzieci wyszły w dobrych humorach.