Foto Andersenada

„Było brzydkie kaczątko,
najsmutniejsze z kaczątek,
zahukane, malutkie i słabe,
dokuczali mu wszyscy
i nikt o tym nie wiedział,
że z kaczątka narodzi się łabędź.
Dzień dobry, Panie Andersenie,
pan daleko pośród gwiazd,
a tutaj rośnie pokolenie
i to pytanie zadać czas:
- A co z nas będzie?
Czy w srebrne pióra
dmuchnie wiatr?
Czy wyrośniemy na łabędzie
jak to kaczątko z dawnych lat?”

(„Dzień dobry, panie Andersenie” – W. Chotomska)

Tymi słowami dnia 20 kwietnia o godz. 18.30 w Miejscu Animacji Kultury MBP w zostali przywitani uczestnicy kolejnej edycji Andersenady. Po kilku zabawach integracyjnych polegających na wzajemnym poznaniu się, dzieci ochoczo przystąpiły do rozwiązywania różnego rodzaju zadań związanych z twórczością bajkopisarza.

Jak co roku wiele emocji wzbudza wywoływanie ducha Andersena. Dzieci z ogromną odwagą przemierzały podziemne korytarze w nadziei na spotkanie tajemniczej zjawy. Niestety i tym razem duch okazał się sprytniejszy, umknął niepostrzeżenie. Na pocieszenie zostawił uczestnikom zabawy dwa zadania, których rozwiązanie doprowadziło do tytułu baśni Andersena „Narzeczeni”. Tę mało znaną baśń o dwóch zabawkach: bączku i piłce pięknie przeczytał gość specjalny wieczoru, pomorska bajarka p. Anna Szranc.

Wieczór był pełen wrażeń i emocji, i na długo pozostanie w naszej pamięci..

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i współprowadzenie Pani Iwonce Ollik, której pomoc przy tym wydarzeniu jest nieoceniona.

I jak co roku, mówimy: Do zobaczenia za rok

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/mainfiliamak.html#sigFreeIde2b107c5d5

SŻP LOGO

15 lutego o godzinie 16:00 w Miejscu Animacji Kultury odbyło się pierwsze spotkanie klubu czytelniczego młodzieży.

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy mieli za zadanie wymyśleć nazwę swojego kółka. Po długich dyskusjach uznali iż ich klub będzie nosił nazwę "Stowarzyszenie Żywych Poetów". Stworzyli własne logo. Omówiono cele i formę spotkań. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu przy herbacie i ciastkach, omawiać będziemy wybraną książkę (czas na przeczytanie - miesiąc). Książki będą wybierane z różnych gatunków literackich. 

Tematem pierwszego spotkania było "Trzy metry nad niebem" Federico Moccia. Kolejne klub Stowarzyszenie Żywych Poetów odbędzie się 15 marca o godzinie 16:30. Młodzież może  bez zobowiązań  zapisywać się na spotkania.

Foto kot w bibliotece

16 lutego wspólnie z Fundacją na rzecz zwierząt "Serce na łapce" świętowaliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Kota. Rozpoczęliśmy kocim balem dla najmłodszych. Były warsztaty tworzenia obróżek dla kocich pupili, ozdabianie kocich pierników i kocich masek. Dzieci mogły też pomalować buzie w kocie wzorki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje z udziałem weterynarza i wolontariuszy fundacji. Ale gwiazdą dnia były koty, które  zarówno wśród dzieci i ich opiekunów wzbudzały niekłamany zachwyt.

Czytaj więcej...

ferie

Ferie w Miejscu Animacji Kultury były bardzo kolorowe i zróżnicowane. Przez dwa tygodnie uczestnicy zajęć wykonywali różne pracę plastyczne.

Na początku ferii 31 stycznia odbyły się zajęcia "Była sobie muzyka".

Czytaj więcej...

Zajęcia

13.12.2017 w Miejscu Animacji Kultury odbyły się zajęcia pod tytułem „Nadchodzi Zima”. Uczestnikami zimowych zajęć były dzieci z przedszkola Edulandia. Grupa, która nas odwiedziła była pierwszy raz na naszych zajęciach. Na początku zostały im przedstawione książki różnego rodzaju tzn.: książki dźwiękowe czy też trójwymiarowe. Dzieci bardzo zachwycone.

Czytaj więcej...