"Pisadła do szuflady"

W ramach Akademii Dorosłego Człowieka, 12 grudnia 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się promocja twórczości Stefana Bajera. Urodzony w 1937 r. na śląskiej wsi, w rodzinie górniczej, ukończył studia na wydziale Geodezji Górniczej AGH w Krakowie. Pracował w górnictwie 15 lat. Ostatnio na KW Szczygłowice.

Czytaj więcej...

"Kwiaty bez wazonów"

Miniony wtorek, 11 grudnia 2018 r., w ramach cyklu "Akademia dorosłego Człowieka", mieliśmy przyjemność gościć u nas panią Krystynę Czuchę. Zaprezentowała malarstwo olejne, których motywem przewodnim były kwiaty. Wystawa nosi tytuł: "Kwiaty bez wazonów".

Czytaj więcej...

"Pisadła do szuflady"

W środę, 12 grudnia, godz. 16.00, zapraszamy do Filii nr 8, ul. Braci Gierymskich 1, na spotkanie literackie promujące twórczość Stefana Bajera "Pisadła do szuflady".  

"Bez wazonów"

Serdecznie zapraszamy 11 grudnia o godz. 16.00 do Filii nr 8, ul. Braci Gierymskich 1, na wernisaż wystawy malarskiej Krystyny Czuchy "Bez wazonów".

"Andrzejki u Aktywnych Babek"

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście.... w takim duchu Aktywne Babki spędziły wieczór andrzejkowy pełen wróżb i magii. Było ustawianie bucików, wróżenie przyszłości z kleksów, ciasteczkowe wróżby, rzucanie za siebie ostrużyn i wiele innych zabaw i konkursów. Efekty wróżb i przepowiedni będziemy obserwować w najbliższmy czasie :)