Straż Pożarna

Wycieczka do Straży Pożarnej

 

Zakończyliśmy II edycją cyklu „Z rzemiosłem na podgrodziu”. Przez cały rok szkolny dzieci z kl. I b SP nr 2 poznawały różne zawody. Odwiedził nas kominiarz, leśnik, policjant i strażnik miejski. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca terapeuty zajęciowego, czy pracownika parku krajobrazowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty w pracowni fotograficznej, po których każdy pierwszoklasista został obdarowany swoją podobizną. Na zakończenie udaliśmy się do straży pożarnej, by dowiedzieć się o pracy strażaka.

Cykl zajęć „Z rzemiosłem na słupskim podgrodziu” objął honorowym patronatem Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku.

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/mainfilia7.html#sigFreeId935d45c5c5

 

Foto finał konkursu

W bibliotece przy ul. Podgórnej posumowaliśmy VII edycję konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce….” . W tym roku uczniowie klas IV-VII, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół średnich wykonała pocztówki, na których pozdrawiała znad Słupi. Wszyscy finaliści wzięli udział w warsztatach przyrodniczych nad Zatoką Pucką, natomiast najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez PK „Dolina Słupi”.

Organizatorami konkursu jak co roku byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, PK „Dolina Słupi” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/mainfilia7.html#sigFreeId7fdda00dc2

Foto Słupia

Zapraszamy do Biblioteki pod Platanami (filia nr 7 MBP) przy ul. Podgórnej 1  na rozstrzygnięcie VII edycji konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce…” pod hasłem „Pozdrowienia znad Słupi”. 

14 czerwca 2018 r.(czwartek) o godz. 12.00

Podsumowanie konkursu połączone będzie z wystawą nagrodzonych prac.

Foto Wietnam

7 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do filii nr 7 przy ul. Podgórnej 1 na spotkanie z cyklu "W drodze". Swoimi wrażeniami z podróży po Wietnamie podzieli się z gośćmi Lucjan Duchnowicz.

Czytaj więcej...

Foto warsztaty na kutrze

Za nami VII edycja konkursu „Na mapie świata jest takie miejsce” organizowanego wspólnie z PK „Dolina Słupi” oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Na oficjalne ogłoszenie wyników trzeba jeszcze trochę poczekać. Jednakże wszyscy laureaci konkursu wzięli już udział w wycieczce krajoznawczej. Tym razem był to wyjazd nad Zatokę Pucką i warsztaty na kutrze rybackim. Podczas krótkiego rejsu zarzucane były sieci rybackie i mogliśmy poznać florę i faunę zatoki. Na uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wernisażem prac zapraszamy 14 czerwca o godz. 12.00 do Filii nr 7 przy ul. Podgórnej 1.

View the embedded image gallery online at:
http://biblioteka.slupsk.pl/mainfilia7.html#sigFreeId5045584a96