KLUB CZARNEGO KRĄŻKA zaprasza w piątek 18 maja 2018 (godz. 1730) na koncert DANIELA HERTZOVA z zespołem!!!

Serdecznie zapraszamy!!! WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie relizowane w ramach zadania pn. "Akademia Seniora" ze Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego  2018.

pobrane

Daniel Hertzov - kosmopolityczny singer-songwriter, którego genealogia scala nadzwyczajne ekstrema. Urodzony w żydowskiej rodzinie w Rosji, w wieku kilku lat wyemigrował z rodziną do Stanów Zjednoczonych, by ponownie przeprawić się przez ocean i zamieszkać w Wielkiej Brytanii (przez ostatnie 13 lat dzielił życie między Anglię a Szkocję). Po drodze dwa razy przyjął obce obywatelstwo. To wszystko - jego zakręcony garnitur genów oraz ścieżki życiowe jakie obierał - sprawia, że sam lubi nazywać siebie "Obcym Mieszkańcem" ("Resident Alien") - określeniem z jednej ze swoich piosenek. Dla Daniela pisanie to najbardziej naturalna forma komunikacji oraz próby zrozumienia i opisania świata. W swoich autorskich kompozycjach w niebanalny sposób łączy tradycje amerykańskiego folku i alternatywnego rocka, chwytliwość brytyjskiej melodyczności oraz rosyjską lirykę.

Daniel ma w swoim dorobku płytę pt. "Looking Glass" z 2017 roku. Album powstał w efekcie współpracy z polskimi muzykami: Szymonem Burnosem (Tomasz Chyła Quintet, Algorhythm), Marcinem Gałązka (Tymon Tymański), Przemkiem Bartosiem (The Fruitcakes) i Tomaszem Koperem (Świetliki). Płyta zawiera dziesięć autorskich utworów, łączących tradycję amerykańskiego folku, new wave i alternatywnego country. Materiał zbliżony jest do estetyki właściwej muzyce lat '70, jak i specyfiki produkcji współczesnych songwriterów. Album został nagrany w różnych miejscach: w Wielkiej Brytanii, w Polsce oraz we włoskiej winnicy w Piemonte.

Płyta "Looking Glass" znajduje się w zasobach multimedialnych biblioteki (Miejsce Animacji Kultury) pod numerem 4594 - zapraszamy do wypożyczania!

lg