plakat wystawy poświęconej Pink Floyd

Klub Czarnego Krążka, MBP Słupsk | 1 grudnia 2017 - 31 stycznia 2018.

Z okazji jubileuszu 50. lecia debiutów płytowych grupy Pink Floyd zapraszamy Państwa na wystawę retrospektywną poświęconą twórczości Pink Floyd.

Mija dokładnie 50 lat od wydania debiutanckiego albumu grupy Pink Floyd pt. "Piper at the Gates of Dawn" oraz pierwszych czterech singli, począwszy od "Arnold Layne". Muzyka zawarta na tych wydawnictwach stanowiła przełom w brytyjskiej muzyce rozrywkowej, wyznaczyła kierunek nurtowi rocka psychodelicznego, a sam zespół z czasem stał się jednym z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych w muzyce rockowej w ogóle. Przebogata dyskografia, pomysłowe grafiki, rozmach wizualizacyjny dostarczyły i wciąż dostarczają nowych inspiracji.

Dzięki temu i my mamy możliwość zebrania i ukazania ciekawych eksponatów z tym związanych, w tym reprodukcje biletów, ulotek, plakatów, pierwszych singli, grafik, czy inne tego typu rozmaitości. Wystawę wzbogaca zestaw wydań analogowych i kompaktowych z całego przekroju działalności zespołu i solowego poszczególnych muzyków, a także wydawnictwa książkowe. Nie brakuje też pamiątek związanych z polskimi koncertami Davida Gilmoura i Rogera Watersa. Eksponaty pochodzą z zasobów bibliotecznych MBP Słupsk oraz kolekcji Piotra Nowaka.

Wystawa dostępna jest w pawilonie bibliotecznym (Miejsce Animacji Kultury) do końca stycznia, natomiast 25 stycznia zapraszamy na pierwszą  w 2018 roku odsłonę Klubu Czarnego Krążka, poświęconą właśnie wczesnej twórczości Pink Floyd i osobie Syda Barretta. Spotkanie poprowadzi Piotr Nowak.