Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze Stanisławem Danielewiczem i Martyną Kułakowską w sobotę w Czytelni MBP ! ! !

Stanisław Danielewicz jest publicystą i krytykiem muzycznym, autorem książek o muzyce, wykładowcą historii i literatury jazzu europejskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W r. 2011 ukazała się nakładem PWM w Krakowie obszerna praca „Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945 – 2010”. Jej uzupełnieniem była kolejna książka Danielewicza, opublikowana w 2014 roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego: „Jazzowisko Trójmiasta. Czwarta zmiana”. W roku 2017 ukazała się monumentalna, kilkusetstronicowa książka Danielewicza (we współpracy z Marcinem Jacobsonem): „Rockowisko Trójmiasta. Lata 70”. Wszystkie te prace prezentują szeroki wachlarz opinii o trójmiejskim środowisku muzyków jazzowych i rockowych, w tle z bardziej i mniej szczegółowymi dygresjami, odnoszącymi się do życia kulturalnego w Trójmieście. Od wielu lat Stanisław Danielewicz publikuje na łamach „Jazz Forum”, jako recenzent koncertów, festiwali, płyt i książek. Jest doktorem nauk humanistycznych, bierze udział w sesjach naukowych, których przedmiotem jest jazz – w wymiarze kulturowym, historycznym, socjologicznym czy teorii muzyki. W latach 1973-1989 Danielewicz był korespondentem „New Musical Express” w Londynie, zajmując się życiem muzycznym Europy Wschodniej. W latach 1992-1993 był redaktorem naczelnym Tygodnika Muzycznego WOW!!! Znanym epizodem z życia publicysty jest jego wielomiesięczne uwięzienie w stanie wojennym w roku 1982, gdy okazało się, że opublikowana na łamach „Dziennika Bałtyckiego” recenzja płytowa jego autorstwa zawiera ukryte w tekście hasło WRONA SKONA. Niemniej, ów „wybryk” na kilka lat zamknął przed autorem możliwość publikowania w Polsce przed rokiem 1989. W roku 1990 Danielewicz został zaproszony do udziału w trzymiesięcznym kursie medialnym, organizowanym w Wielkiej Brytanii przez Thomson Foundation.

(źródło: http://www.komedajazz.com/index.php/komeda_jazz_festival/xxiii_kjf_2017/program/sobota_11_11_2017)

Spotkanie umili recital fortepianowy Martyny Kułakowskiej.

Serdecznie zapraszamy wyjątkowo do Czytelni MBP w sobotę 11 XI 2017 na godz. 15, na spotkanie w ramach XXIII Komeda Jazz Festivalu ! ! !  Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku jest partnerem wydarzenia.

WSTĘP WOLNY!!

afisz XXIII Komeda Jazz Festivalu