Okładka książki "Poradnik pozytywnego myślenia"

Pat Peoples jest przekonany, że jego życie to film. I to taki, który będzie miał dobre zakończenie. Musi tylko pokonać kilka przeszkód - zwyciężyć chorobę psychiczną i odzyskać Nikki. 

Czytaj więcej...

uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki

Jesienne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 3 rozpoczęliśmy rozmową o wyjątkowej książce, która wywołała burzliwą dyskusję na temat afgańskiej kultury i trudnych wyborów, które mają wpływ na całe życie.

Czytaj więcej...

plakat spotkania

Zapraszamy do filii nr 3 przy Zygmunta Augusta 14, gdzie 25 września o 9.00 rozpocznie się spotkanie z Zofią Stanecką, popularną pisarką dla dzieci.

Czytaj więcej...

Okładka książki Catrin Collier "Córka Magdy"

Przed świeżo upieczoną absolwentką koledżu Heleną Janek świat stoi otworem. Młodzieńcze plany dziewczyny rujnuje niespodziewana śmierć matki. Helena jedzie do Polski złożyć prochy rodzicielki w rodzinnym grobie. Na miejscu Helena odkrywa historię trzech przyjaciółek, którym wojna zniszczyła życie.

Czytaj więcej...

Młoda kobieta w stroju empire siedzi przy stole i odwraca głowę do tyłu

Jane Austen - dla jednych autorka sentymentalnych romansów, dla innych prekursorka współczesnej powieści. Pisarka, która nie dała się zaszufladkować w roli cioteczki literatury światowej, a o wielkości jej twórczości świadczy niesłabnąca popularność wśród czytelników. O "Perswazjach", ostatniej powieści Austen dyskutowaliśmy na majowym spotkaniu DKK w Filii nr 6.

Czytaj więcej...