warsztaty performatywne

W maju młodzież słupskiego Drzewniaka w ramach projektu "Zawirusowani książką" miała okazję zapoznać się z nową formą interpretacji tekstu - czytaniem performatywnym.  Balansuje ono pomiędzy sztuką teatralną a "zwykłym" odczytywaniem treści. Uczniowie klasy I technikum organizacji reklamy spróbowali swoich sił w przekazywaniu emocji poprzez słowo mówione: najpierw uczestnicy warsztatów zmierzyli się ze spoken word (formą slamu poetyckiego) na temat ich ulubionego wspomnienia z dzieciństwa, a na kolejnych zajęciach młodzież interpretowała fragmenty książki "Mara Dyer. Tajemnica" autorstwa Michelle Hodkin.  Zwieńczeniem warsztatów był pokaz czytania performatywnego na festynie Book Party 3 czerwca. Za udział w projekcie uczestnicy otrzymali nowości książkowe.

PRZECZYTAJ O PROJEKCIE 

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSACH - WYSTĄP W FILMIE NA YOU TUBE

 

warsztaty komiksowe

W ramach projektu „Zawirusowani książką" odbyły się w bibliotece warsztaty literackie z tworzenia komiksu. Prowadził je znany pisarz Daniel Odija oraz równie znany rysownik Wojciech Stefaniec.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z Kateriną

Dzień Matki za dwa dni, ale już dziś, 24 maja 2017, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 wykonały piękne laurki dla swych mam.

Czytaj więcej...

Dzień Książki

W niedzielę, 23 kwietnia, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.  Z tej okazji dzieci z grupy Biedronek Przedszkola Miejskiego nr 9  w Słupsku odwiedziły w poniedziałek Miejsce Animacji Kultury.

Czytaj więcej...

Andersenada

Kolejna edycja Andersenady już za nami! Było zabawnie, momentami nawet strasznie, ale uczestnicy zachowali zimną krew i rozwiązali wszystkie przygotowane dla nich zagadki.

Czytaj więcej...